Az Abu-Dzabi Nagydíj előtt Nico Rosberg és Lewis Hamilton is próbálta lazán lereagálni ezt az egyébként igen feszült helyzetet. Mindketten a világbajnoki cím kapujában álltak, s egy technikai sportos versenyen tudható, hogy bármi megtörténhet. Bár a Mercedesnél bizonyára igyekeztek a legjobb formájukat nyújtani, hogy nehogy technikai hiba döntsön arról, hogy melyik pilótájuk nyeri a világbajnokságot. Rosberg helyzete volt a nehezebb, neki az első világbajnoki címére volt szó, s Hamilton nem könnyű ellenfél. A verseny végén a papírforma döntött, mivel Rosbergnek elég volt a harmadik helyen célba érnie a világbajnoki címért. Apja, Keke Rosberg (1982 világbajnoka) után fiának, Nicónak is sikerült világbajnokságot nyernie; ő a Formula-1 33. világbajnoka.
amber2
Lewis Hamilton rajtcél győzelmet aratott a Yas Marina pályán és a brit lassítással próbálta felhozni a harmadik helyen száguldó Vettelt. S valóban Verstappen és Vettel nagyon közel kerültek Rosberghez, s megnehezítették a német dolgát a dobogó felé. Négy körrel a verseny vége előtt Vettel könnyen kielőzte a használt abroncsokon hajtó Verstappent és elkezdte beérni Rosberget. Ekkor lépett közbe Paddy Lowe és utasította Hamiltont a rádión keresztül, hogy lépjen a gázra, mert nagyon lassan megy. (Korábban már a versenymérnöke is nógatta Hamiltont.) Hamiltonnak láthatólag nem akaródzott engedelmeskedni s Vettel az utolsó előtti körben meg is próbálkozott az előzéssel, de Rosberg maga mögött tudta tartani honfitársát. Rosberg idegei rendben voltak az utolsó körben és biztos kézzel a második helyen célbaérve megszerezte a 2016-os év egyéni világbajnoki koronáját.
amber3
„Nem hinném, hogy bármi veszélyeset tettem volna, nem hinném, hogy tisztességtelen lettem volna. A világbajnoki címért hajtottunk, én voltam az élen, tehát én diktáltam a verseny ritmusát. Ez a szabály.” – szögezte le később Hamilton. Hamilton ármánykodása arra volt jó, hogy az első négy helyezettet összerázza, s ennek következtében alig 1,6 másodperc választotta el őket egymástól a célban. E négyes mögött ért célba Daniel Ricciardo, akit Kimi Raikkönen követett hatodikként. A Force India ismét nagyszerű teljesítményt tett le az asztalra. Pilótái – Nico Hülkenberg és Sergio Perez – a hetedik és nyolcadik hellyel értékes pontokat gyűjtöttek. Hülkenberg ezzel a helyezéssel méltó módon mond búcsút a csapatnak, amelynek segített megerősíteni a konstruktőrök közötti negyedik helyezését.
amber4
Miután Felipe Massát már elbúcsúztatták a hazai futamán, a Brazil Nagydíjon, ezúttal a másik távozó, Jenson Button volt soron. A brit pilóta, aki 2000-ben csatlakozott a versenysorozathoz tizenhat év után a McLarennél akasztja szögre bukósisakját. Sajnos míg Massának a hazai futamát, addig a britnek a 2016-os világbajnokság utolsó futamát, Forma-1-es pályafutása utolsó versenyét nem sikerült méltó módon befejezni. A 12. körben a nyolcadik helyről autója felfüggesztésének meghibásodása miatt fel kellett adnia a versenyt. Massa eközben itt a kilencedik, még pontszerző helyen zárta csodás pályafutása utolsó versenyét. Fernando Alonsóé az utolsó pontszerző hely, a tizedik.

21. Kevin Magnussen Renault Nem ért célba

Új világbajnok született a 2016-os versenyszezonban, a német Nico Rosberg. A Mercedes ismét begyűjtötte világbajnoki címét. A 2017-es év sok újdonságot és néhány új pilótát is hoz majd. Addig is azonban következik a pihenés, az ünneplés ideje a Forma-1-es résztvevők számára is, hogy aztán tavasszal egy új lap nyíljon a Forma-1-es történelemkönyvben.