“Lehengerlő. Nagyon kimerítő verseny volt, de az idő nagyszerű. A legjobb nézőink vannak! A hazai közönség a legjobb! Nagyon köszönök mindent. Az igazat megvallva sehol sincsenek ilyen tömegek.” – szögezte le Lewis Hamilton. A Brit Nagydíj hétvégéjének nagy újítására, a sprintkvalifikációs futamra szombaton került sor. A 17 körös, 100 km-es futamot Max Verstappen nyerte meg, s ezzel ő rajtolhatott vasárnap az 52 körös Brit Nagydíj rajtrácsának éléről. Szombaton, a sprintversenyen nagyszerűen rajtolt el a második helyről a holland pilóta, s ezzel lehetősége nyílt átvenni a vezetést Lewis Hamiltontól. Mivel a Red Bull pilótája megőrizte elsőségét a célig, övé lett az azért járó három extra pont, egy babérkoszorú és a vasárnapi élről rajtolás lehetősége. A második és harmadik helyen a Mercedes pilótái, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas értek célba, ezzel ők kettő, illetve egy extra ponttal gazdagodtak.

Ilyen felvezetés után kezdődött el vasárnap a tényleges futam. Max Verstappen rajtolt az élről, de Lewis Hamilton szinte azonnal támadta és heves csatározás folyt a két világbajnoki aspiráns között. A végkifejlet azonban nem túl szépre sikerült. A két pilóta autója összeakadt, s a hátulról előzni próbáló Hamilton kitolta a nagy sebességgel haladó Max Verstappent a pályáról. A holland autójának kerekét törve nagyon nagyot csapódott a pálya széli gumifalnak. A 23 éves pilóta nem érezte jól magát, látható módon megrendült, ezért kivizsgálták és később kórházba szállították további kivizsgálásra.

A versenyt a gumifal javításának idejére leállították és miközben a csapatfőnökök küzdöttek a maguk igazáért a rádión keresztül, a sportfelügyelők vizsgálták a balesetet, s végül 10 másodperces büntetést róttak ki Hamiltonra. Az újraindítást követően Charles Leclerc szinte az egész futamon át vezetett, miközben folyton arról panaszkodott csapatának, hogy ki-kihagy az autójának a motorja. Ennek ellenére szinte a verseny végéig tartotta magát az élen, majd két körrel a verseny vége előtt Hamilton könnyedén kielőzte a pályáról lesodródó ferrarist és ezután már senki nem vehette el Hamiltontól Forma-1-es pályafutása 99. győzelmét.

Valtteri Bottas mögött a McLaren párosa, Lando Norris és Daniel Ricciardo ért célba a negyedik és ötödik helyen. A McLaren hazai pályán tovább erősítette harmadik helyét a konstruktőri ponttáblán. Carlos Sainz ért célba hatodikként, pedig előrébb is végezhetett volna a spanyol, ha a bokszbeállását nem rontják el a szerelői. Az első tízet Fernando Alonso, Lance Stroll, Esteban Ocon és Juki Cunoda zárja.

A Red Bullnak nem sikerült jól a hétvégéje. Azt a három pontot szerezte meg, amelyet még szombaton a sprintversenyen szerzett győzelméért kapott Max Verstappen. Sergio Perez csak küszködött a pályán. A mexikói pilóta erőfeszítései végül csak a 16. helyre voltak elegendőek.
Folytatás két hét múlva (2021. augusztus 1.) a Hungaroringen nyitott kapuk előtt, remélhetőleg teltházas lelátókkal.

Fotó: Amber PR