Lewis Hamilton a verseny során rájött, hogy egyszerűen nem tudja megelőzni német csapattársát, ezért megpróbálta taktikával kielőzni, de csapata két világbajnoki címmel a zsebében sem volt bevállalós. Hamilton az egy beállásos stratégiára váltott volna, de a Mercedes szerint ez nem lett volna járható út Rosberggel szemben. Így lejátszott volt ez a menet a két vetélytárs között. A Mercedes párosa mögött Kimi Raikkönen senkitől sem zavartatva haladt szezonbeli harmadik dobogós helyezése felé. Valtteri Bottas balszerencséjének is köszönhetően végül Raikkönenhez került az egyéni ponttábla negyedik helyezése. A Williams finn pilótája körhátrányban a 13. helyen ért célba és így kénytelen beérni a végső ötödik hellyel.

Valtteri Bottas ezt csapattársainak köszönheti, akik figyelmetlenül túl hamar engedték őt ki bokszbeállását követően. Bottas így eltalálta a bokszba épp behajtó Jenson Button autójának hátulját. Bottas első szárnya megsérült, de be kellett fejeznie a kört, mielőtt újra bemehetett a bokszba cserére. Emellett öt másodperces büntetést is kapott, amivel végleg kiesett a pontszerzők közül. Sebastian Vettel ezúttal nem fogja jó emlékekkel elhagyni a Yas Marina pályát. Az időmérő edzésen a német pilóta és csapata elszámolta magát, így már az első szakaszban kiesett. A 15. helyről rajtolt el a versenyen, de végül a negyedik helyig küzdötte fel magát.

Bár a második sorból rajtolt el, Perez nem igazán tudta tartani a tempót hosszú távon a ferraris pilótákkal. A mexikói versenyző végül ötödik lett és a végelszámolásban eddigi legjobb eredményét érte el, kilencedik lett egyéniben. Daniel Ricciardo hatodik helyre kormányozta célba Red Bullját, de ez a helyezés nem volt elég arra, hogy kielőzze az egyéni ponttáblán ifjabb csapattársát, Kvjatot. Az orosz pedig most csak egy pontot gyűjtött a tizedik helyért.

Nico Hülkenberg a hetedik helyen gondoskodott arról, hogy a Force India duplázzon a pontszerző helyeken. A németet Felipe Massa és a Lotustól távozó Romain Grosjean követi a nyolcadik és kilencedik helyeken. Grosjean egyébként lemásolva Vettel stratégiáját szuperlágy abroncsokon nagyszerű előzéssel termett Verstappen és Kvjat előtt és szerzett fontos pontokat a csapatnak. A Toro Rosso csalódottan fejezi be az évet. Carlos Sainz még a hetedik helyen is autózott, de végül pontok nélkül ért célba a 11. pozícióban. Verstappen két időbüntetést követően egy bokszutca áthajtásost is beszedett, mert nem vette figyelembe a kék zászlókat. Nyugodtan zajlott a szezonzáró futam, egyedül Pastor Maldonado esett ki még a rajtot követően, mikor Fernando Alonso kilökte a venezuelai pilótát a pályáról. A spanyolt egyébként bokszutca áthajtásos büntetéssel fenyítették ezért meg. A McLaren pilótája csak a 17. helyen ért célba, egyfajta leképezéseként az év során nyújtott teljesítményének.

2015-ös Abu-Dzabi Forma-1-es Nagydíj eredménye

1 Nico Rosberg Mercedes 1:38:30.175 2. Lewis Hamilton Mercedes + 8.271 3. Kimi Raikkönen Ferrari + 19.430 4. Sebastian Vettel Ferrari + 43.735 5. Sergio Perez Force India + 1:03.952 6. Daniel Ricciardo Red Bull + 1:05.010 7. Nico Hülkenberg Force India + 1:33.618 8. Felipe Massa Williams + 1:37.751 9. Romain Grosjean Lotus + 1:38.201 10. Danyiil Kvjat Red Bull + 1:42.371 11. Carlos Sainz Toro Rosso + 1:43.525 12. Jenson Button McLaren + 1 kör 13. Valtteri Bottas Williams + 1 kör 14. Marcus Ericsson Sauber + 1 kör 15. Felipe Nasr Sauber + 1 kör 16. Max Verstappen Toro Rosso + 1 kör 17. Fernando Alonso McLaren + 2 kör 18. Will Stevens Marussia Ferrari + 2 kör 19. Roberto Merhi Marussia Ferrari + 3 kör 20. Pastor Maldonado Lotus Nem ért célba

Nem hozott újat a 2015-ös szezon a tavalyihoz képest. Lewis Hamilton és a Mercedes megismételte sikerét. A pilótamozgások tekintetében nem lesznek nagy változások jövőre sem. Most következik a pihenés, az ünneplés ideje a Forma-1-es résztvevők számára is, hogy aztán tavasszal egy új lap nyíljon a Forma-1-es történelemkönyvben.

A világbajnokság végeredménye

Pilóták: 1. Lewis Hamilton 381 pont 2. Nico Rosberg 322 pont 3. Sebastian Vettel 278 pont 4. Kimi Raikkönen 150 pont 5. Valtteri Bottas 136 pont 6. Felipe Massa 121 pont 7. Danyiil Kvjat 95 pont 8. Daniel Ricciardo 92 pont 9. Sergio Perez 78 pont 10. Nico Hülkenberg 58 pont Konstruktőrök: 1. Mercedes 703 pont 2. Ferrari 428 pont 3. Williams 257 pont 4. Red Bull 187 pont 5. Force India 136 pont 6. Lotus 78 pont 7. Toro Rosso 67 pont 8. Sauber 36 pont 9. McLaren 27 pont 10. Manor 0 pont

Autó-Motor ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és a lappal kapcsolatos friss infókért!