„Az első bokszbeállás után nagyon elhúztam. Innentől kezdve csak a gumikra kellett figyelnem. Soha nem lehet tudni ugyanis, hogy mi fog történni később a verseny során. Biztosra akartunk menni, hogy a jó állapotú jó gumikon megyek. Nagyon boldog vagyok, hogy végül nyertem itt Bahreinben” – szögezte le a versenygyőztes Verstappen.

Érdekesség, hogy míg tavaly a Ferrari szerzett kettős győzelmet és a Red Bull autók szenvedtek a bahreini szezonnyitón, most pont az ellenkezője történt. 2022-ben Max Verstappen kezdte az évet kiállással. Most pedig a Ferrari monacói pilótája körözött a harmadik helyen, amikor is autója elerőtlenedett és ezért a 40. körben kénytelen volt félreállni. A Mercedes a tavalyi évhez hasonlóan nehéz évkezdetet tudhat magáénak. Lewis Hamilton és George Russell az ötödik és hetedik helyen ért célba. Összességében elmondhatjuk, hogy a szezont megelőző tesztelésén mutatott eredmények valós képet mutattak, legalábbis eddig. A Red Bullt mindenki az élre várta, a Ferrarit a második helyre.

Az előzetes jóslatok alapján a Mercedes az Aston Martinnal csatázik majd idén a harmadik erő címért. Lance Strolltól kézsérülése miatt nem lehetett sokat várni ezen a hétvégén. Már az is csoda volt, hogy a fiatal kanadai pilóta máris autóba ült és versenytávot vállalt. Ennek ellenére a hatodik helyre kormányozta célba méregzöld autóját, ami megsüvegelendő teljesítmény a 24 éves pilótától. Fernando Alonso hozta a formáját. A spanyol pilóta nagyon lelkes új csapatánál, s miután az Aston Martin volt az előszezoni tesztek legnagyobb pozitív meglepetése, így Alonso dobogós helyezése talán nem is akkora csoda.

A McLaren eddig talán az idei évkezdet legnagyobb csalódása. Piastri kiesett, Norris pedig a mezőnyben egyedül két körös hátránnyal ért célba. Az Alpine a sötét ló. Az idénre leszerződtetett Pierre Gasly a pontszerző, kilencedik helyen ért célba. Esteban Ocon viszont kiállt autója műszaki meghibásodása miatt. Az első tízbe még két rutinosabb autóversenyző fért be. Valtteri Bottas lett a nyolcadik az Alfa Romeóval és Alexander Albon már az első versenyen egy pontot hozott az előző években vergődő Williams konyhájára tizedik helyezésével.

Az újoncok elég tisztességes teljesítményt tettek le az asztalra. A legjobb eredményt közülük váratlan módon Logan Sargeant hozta. A 12. helyen ér célba a Williams volánja mögött. Nyck de Vries a 14. lett az AlphaTaurival. Oscar Piastrinak nem sok lehetősége volt a bemutatkozásra. Autója műszaki meghibásodása miatt kiállt. A Forma-1-be visszatérő Nico Hülkenberg két hellyel csapattársa mögött, a 15. helyen gurult célba a Haas-szal.

A Forma-1-es csapatok egy kicsit pihenhetnek. Két hét múlva (2023. március 19.) ugyanis a nagyon közeli Dzsiddába látogatnak el, a Szaúd-Arábiai Nagydíj helyszínére. Ez egy még nagyon új és pályakarakterisztikát tekintve nagyon más verseny lesz, mint amilyen a mostani hétvégi futam volt. 2022-ben Max Verstappen nyerte a második dzsiddai futamot. A dobogóra a két ferraris pilóta állhatott fel. Vajon idén is hasonlóan alakul majd a sorrend?