„Nagyszerű futam volt. A rajtnál elkerültem minden problémát, és tiszta versenyem volt. Egyesével előztem meg az előttem haladókat. Sokáig kint maradtam kemény abroncsokon és ez sokat számított. Jó kis csatát vívtam Checóval a végén. A tegnapi persze visszavetett, de ma nyugodt maradt, és a kilencedik helyről nyerni nagyon kielégítő volt.” – szögezte le a versenygyőztes holland, aki, mint kés a vajon úgy ment át a mezőnyön, hogy végül megismételje tavalyi sikerét a miami pályán. A leggyorsabb körért járó egy ponttal együtt Verstappen jelenleg 14 ponttal vezeti az egyéni ponttáblát Sergio Perez előtt. A Red Bullnak több, mint kétszer annyi pontja van (224 pont) a konstruktőri ponttábla élén, mint a második Aston Martinnak (102 pont).

Bár esőt is jósoltak vasárnapra, végül felhős, de tiszta időben zajlott az 57 körös Miami Nagydíj. Különösen nagyobb problémák nélkül, teli lelátók és sok-sok híresség jelenléte mellett zajlott a futam. A Ferrarik érthetetlen módon ismét alulteljesítettek azután, hogy pénteken Charles Leclerc kicsúszása miatt kellett korábban befejezni az időmérő edzést és ami sok más pilóta rajtsorrendjére is hatással volt. Carlos Sainz ért célba előkelőbb helyen, a fiatal spanyol ötödik lett a Mercedes szendvicsben, miközben monacói csapattársa a hetedik helyre vitte célba piros autóját. Sainzt egy büntetés is hátráltatta, amit a bokszutcai sebességhatár túllépésért kapott. A Ferrari pilóták tavaly dobogóra állhattak itt, most csak a lepattanók jutottak számukra.

Sergio Perez kitűnően tartotta magát az élen, de mikor Verstappen rakétaként kilőtt a mezőny közepéről, már sejteni lehetett, hogy a mexikói pilóta és szép számú helyi rajongótábora a végén csalódni fog. A címvédő világbajnok nem ismert kegyelmet, letarolta az előtte haladókat és mesteri módon ért célba elsőként. Fernando Alonso a bakui fiaskót követően ismét felkapaszkodott a dobogóra, a bronzérmes helyre. A spanyol zsenijét mutatja, hogy csapattársa, Lance Stroll csak a 12. lett. Ennek köszönhetően a spanyol stabilan tartja magát az egyéni ponttábla harmadik helyén.

A ponttábla negyedik helyén Lewis Hamilton áll, akit George Russell megelőzött. A fiatalabb brit a negyedik lett, miközben Hamilton a hatodik. A Mercedes várhatóan a következő futamra, Imolába viszi el újításait, így új oldaldoboz kialakítását, így ott várnak szebb eredményt majd a csapattól. A nyolcadik és kilencedik helyre a két Alpine pilóta – Pierre Gasly és Esteban Ocon – ért be, ilyen sorrendben. Az első tizet Kevin Magnussen zárja, aki nagyszerű csatákat vívott Charles Leclerc-el a verseny során.

A Forma-1-es cirkusz egy rövid időre megpihen. A csapatok visszautaznak az első igazi európai futam helyszínére, az olaszországi Imolába, ahol két hét múlva (2023. május 21.) állnak ismét rajthoz az Emilia Romagna Nagydíjon. Tavaly totális Red Bull-siker született az imolai pályán, s látva a bikások dominanciáját, ezúttal sem várható más.