“Először is, szeretném megnézni a rajongókat itt. Nagyszerű látni őket. Láttam egy brit zászlót is, amire rég volt példa. Nagyszerűen érzem ezután magam. Úgy érzem újra végig mennék. Olyan közel voltam (Verstappenhez) olyan sokáig, próbáltam a gumikat menedzselni. A 22 másodperc sok volt ahhoz, hogy ledolgozzam, de jó volt szerencsejátéknak – igazán nagyszerű stratégia volt a csapattól.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta.

A csodaszép napos szombati időjárás nagyot változott vasárnapra Barcelonában. Lógott az eső lába és erős szél fújt a barcelonai versenypályán. Rendesen elrajtolt a mezőny és végül nem esett az eső a 66 körös verseny alatt. Pierre Gasly szabálytalanul állt be a rajthelyére, amiért később öt másodperces büntetést kapott.

A rajt után ugyanis szinte azonnal elvesztette a vezetést a Mercedes brit pilótája, miután a Red Bull hollandja egy határozott mozdulattal megelőzte a címvédő világbajnokot. Hat körrel a verseny leintése előtt azonban behívták a 36 éves pilótát a bokszba gumicserére, s ezután friss gumikon egy kis segítséggel megszerezte az első helyet és meg is tartotta azt a kockás zászlóig. Ehhez azonban előtte meg kellett előznie Valtteri Bottast, aki azért nem engedte át olyan simán a második helyet csapattársának a verseny 52. körében.

Max Verstappen másokkal egyetemben (Leclerc, Perez) friss gumikra váltott a verseny végén és ráment a leggyorsabb körért járó egy pontra, amit végül haza is vihet. Jelenleg 14 pont hátrányban áll az egyéni ponttábla második helyén Hamilton mögött.

Meg kell dicsérni a Ferrarival a negyedik helyen célbaérő Charles Leclerc-t. Miközben csapattársa, a hazai versenyét futó Carlos Sainz is a hetedik, pontszerző helyen futott be. Sergio Pereznek ezúttal az ötödik hely jutott, miután látványosan megelőzte Daniel Ricciardót. A McLaren ausztrál pilótája még így is a középmezőny legjobbjaként a hatodik helyért járó pontokkal gazdagodott. Azért Lando Norrisnak, Ricciardo csapattársának, sem kell szégyenkeznie, nyolcadik lett. Az első tízbe még Esteban Ocon az Alpine-nal és Pierre Gasly az AlphaTaurival fért be.

Egy kiesője van a versenynek. Gasly japán csapattársa, Juki Cunoda még a verseny elején, a hetedik körben, autója meghibásodása miatt állt félre a pálya szélére. A kék-fehér autó motorja kihagyott, így nem maradt más választása a kisnövésű pilótának, minthogy kiáll a versenyből.

Folytatás két hét múlva (2021. május 23.) Monacóban. 2020-ban a koronavírus járvány miatt rendhagyó módon elmaradt ez a futam, ami a mezőny nagy kedvence és ahol a kezdetektől kezdve rendeznek Forma-1-es futamokat. Idén mintegy 7500 nézőt engednek a lelátókra a hercegségben, ahol a főpróbát megtartották ezen a hétvégén a Formula E mezőnye segítségével.