Egy dél-afrikai konzorcium állítólag arra készül, hogy félmilliárd dollárból F1-es versenyek rendezésére is alkalmas pályát épít Fokvárosban, annak érdekében, hogy az országba csábítsa a száguldó cirkusz – írja az updateF1.com Formula-1-es hírportál.

Az elmúlt esztendőkben már többször felmerült, hogy a sorozat esetleg visszatérne a fekete kontinensre, de az afrikai országoknak eddig nem sikerült megegyezniük a Forma-1 elsőszámú emberével Bernie Ecclestone-nal. Korábban a dél-afrikain kívül egy marokkói nagydíj lehetősége is szóba került, de a tervezetből nem lett semmi.

Afrikában legutóbb 1993 március 14-én volt Formula-1-es futam a Johannesburg melletti Kyalami ringen. A versenyt Alain Prost nyerte Ayrton Senna előtt, s a ma is aktív versenyzők közül csak a brazil Rubens Barichello volt ott. Rajthoz állt viszont két olyan pilóta aki a 2007-es idénynek csapattulajdonosként vág neki: az osztrák Gerhard Berger és a japán Suzuki Aguri.