„Ez egy nagy megnyugvás és egy különleges nap. Egy kis időbe telik, míg feldolgozom, de ma nagyon büszke vagyok, a csapat nagyszerű munkát végzett a stratégiával és a bokszbeállásokkal.” – szögezte le a versenygyőztes Vettel. A Nürburgingen szokatlan forró időjárási körülmények fogadták a mezőny tagjait. Miközben Vettel győzelme akár váratlanként is elkönyvelhető a Német Nagydíjon, addig a Lotusok sikere nem, hiszen köztudott, hogy meleg körülmények között jól teljesítenek.

A Ferrariknak nem sikerült jól az időmérő edzés. Fernando Alonso a nyolcadik helyről rajtolt el a versenyen, de végül sikerült a negyedik helyre célba vinnie piros betontorpedóját. Alonso csapattársa, Felipe Massa még a negyedik kör elején esett ki, mikor lecsúszott a pályáról és a motorja leállt. Így kénytelen volt feladni a versenyt. Mindenki megnyugodhatott az előző hetek gumis izgalmai után. Ezúttal nem volt probléma az abroncsokkal, de azért így is akadt néhány forró pillanat verseny közben. Először is a Force India pilótája Paul di Resta és a Toro Rossóval versenyző Jean-Eric Vergne ütközött majdnem a bokszban. Di Restát túl hamar engedték el a bokszból, s majdnem nekiment így az éppen befelé tartó franciának. Ezután jött még a feketeleves.

Mark Webber autójának gumicseréjét követően a bokszutcában elszabadult a nem jól rögzített jobb hátsó abroncs, amely egy operatőrt csapott el. Ha ez még nem lett volna elég, később Jules Bianchi autójából látványos füst csapott fel, amelyet így a francia pilóta leparkolt a pálya szélére. Az autó azonban önálló életre kelt, s hátrafelé keresztben átgurult a pályán, de szerencsére épp nem járt arra egy autó sem. A biztonsági autót ekkor beküldték a pályára. Mark Webber egyébként folytatni tudta a versenyt, hiszen visszatolták a bokszba és feltették neki a kereket. Az ausztrál pilóta végül a hetedik helyen ért célba azon a futamon, ahol első nagydíj győzelmét szerezte 2009-ben.

A Mercedesnek pocsékul sikerült a hazai futama. Az első rajtkockából induló Hamilton küszködött az abroncsaival, bár így is szép csatát vívott Fernando Alonsóval és egy ideig ügyesen maga mögött tartotta a spanyol matadort. A brit pilóta végül ötödik lett. A Silverstone-i győztes csapattárs, Nico Rosberg nem tudott csodát tenni hazai közönsége előtt. A csapata elszúrta az időmérő edzését és ezen nem tudta magát túltenni, ráadásul ő is szenvedett gumijain. Sebastian Vettelt semmi sem zavarhatta meg abban, hogy 30. nagydíj győzelmét éppen hazájában, Németországban gyűjtse be. Ez a siker azért is nagy szám, mert a 26 éves pilóta ezelőtt soha nem tudott nyerni sem Németországban, sem július hónap egyik versenyén sem. „Köszönöm fiúk, ez nehéz menet volt. Megfuttattak a pénzemért. Igen, igen, igen és újra igen.” – kiabálta a rádióba a győzelmét követően a háromszoros világbajnok.

2013-as Német Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Sebastian Vettel Red Bull 1:41:14.711 2. Kimi Raikkönen Lotus + 1.008 3. Romain Grosjean Lotus + 5.830 4. Fernando Alonso Ferrari + 7.721 5. Lewis Hamilton Mercedes + 26.927 6. Jenson Button McLaren + 27.996 7. Mark Webber Red Bull + 37.562 8. Sergio Perez McLaren + 38.306 9. Nico Rosberg Mercedes + 46.821 10. Nico Hülkenberg Sauber + 49.892 11. Paul di Resta Force India + 53.771 12. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 56.975 13. Adrian Sutil Force India + 57.738 14. Esteban Gutierrez Sauber + 1:00.160 15. Pastor Maldonado Williams + 1:01.929 16. Valtteri Bottas Williams + 1 kör 17. Charles Pic Caterham + 1 kör 18. Giedo van der Garde Caterham + 1 kör 19. Max Chilton Marussia + 1 kör 20. Jean-Eric Vergne Toro Rosso nem ért célba 21. Jules Bianchi Marussia nem ért célba 22. Felipe Massa Ferrari nem ért célba

A Forma-1-es világbajnokság ismét egy nagyobb pihenőre megy, hiszen ezúttal három hét múlva (2013. július 28.) lépnek ismét pályára a csapatok. Nem is akárhol láthatjuk a Forma-1-es cirkusz tagjait, mint nálunk a 28. Magyar Nagydíjnak helyet adó több helyen is megszépülő Hungaroringen.

A világbajnokság eredménye a Német Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 157 pont 2. Fernando Alonso 123 pont 3. Kimi Raikkönen 116 pont 4. Lewis Hamilton 99 pont 5. Mark Webber 93 pont 6. Nico Rosberg 84 pont 7. Felipe Massa 57 pont 8. Romain Grosjean 41 pont 9. Paul di Resta 36 pont 10. Jenson Button 33 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 250 pont 2. Mercedes 183 pont 3. Ferrari 180 pont 4. Lotus 157 pont 5. Force India 59 pont 6. McLaren 49 pont 7. Toro Rosso 24 pont 8. Sauber 7 pont