„Ezt nem vártam volna. Úgy gondolom, ma nagyon dominánsak voltunk, amit nagyon nem gondoltunk volna.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta. „Az elején nagyon szoros volt a verseny. Tudtam, hogy elengedhetetlen fontosságú, hogy az élre törjek, amint tudok, aztán elhúzzak a többiektől és vigyázzak a gumikra. Úgy éreztem, hogy el tudok menni.” – tette hozzá Vettel, aki nagy fölénnyel nyert Bahreinben. A harmadik körben kielőzte az első rajtkockából startoló Nico Rosberget és onnantól kezdve megállíthatatlan volt.

Az első tízben versenyző pilóták közül sokan foghegyre menő harcot vívtak a helyekért egymással, nem kis örömet okozva a nézőknek. Közülük is Sergio Perez mutatta ki legjobban a foga fehérjét. Nagyon tüzesen vezetett a mexikói pilóta. Test-test elleni csatát vívott saját csapattársával, Jenson Buttonnal is, az autójuk össze is ért. Pereznek bejött agresszív taktikája, hiszen míg ő a hatodik helyre hozta célba autóját, addig tapasztaltabb versenytársa, Button csak a tizedik lett. „Túl agresszív volt. Ez meglepetés volt, és valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja.” – mondta később Button.

Kevesen múlt, hogy ezúttal Paul di Resta legyen a nap meglepetésembere. A Force Indiával versenyző pilóta ugyanis sokáig a harmadik helyen autózott, s ha dobogós helyen ér célba, pályafutása legjobb eredményét érte volna el. A skót pilótát azonban kielőzte Romain Grosjean, így kénytelen volt beérni a negyedik hellyel.

A Mercedes felemás hétvégét tudhat magáénak. Lewis Hamilton ötödik lett, annak ellenére, hogy a Mercedes nagyon komoly gumikopástól szenvedett. Nico Rosberg bár az élről vághatott neki a futamnak, számára borzalmasra sikeredett a verseny. Az első helyről rajtoló német pilóta végül csak a kilencedik helyen futott célba. A Ferrari is katasztrofális hétvégén van túl. Alonso autójának DRS-e meghibásodott, amiért többször is ki kellett mennie a bokszba, s ez teljesen megkavarta a versenystratégiáját, s végül már nem is tudta nyitni a hátsó szárnyakat. A spanyol pilóta így nyolcadik lett. Felipe Massa csak a hátsó 15. helyet szerezte meg.

2013-as Bahreini Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Sebastian Vettel Red Bull 1:36:00.498 2. Kimi Raikkönen Lotus + 9.1 3. Romain Grosjean Lotus + 19.5 4. Paul di Resta Force India + 21.7 5. Lewis Hamilton Mercedes + 35.2 6. Sergio Perez McLaren + 35.9 7. Mark Webber Red Bull + 37.2 8. Fernando Alonso Ferrari + 37.5 9. Nico Rosberg Mercedes + 41.1 10. Jenson Button McLaren + 46.6 11. Pastor Maldonado Williams + 1:06.4 12. Nico Hülkenberg Sauber + 1:12.9 13. Adrian Sutil Force India + 1:16.7 14. Valtteri Bottas Williams + 1:21.5 15. Felipe Massa Ferrari + 1:26.3 16. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 1 kör 17. Charles Pic Caterham + 1 kör 18. Esteban Gutierrez Sauber + 1 kör 19. Jules Bianchi Marussia + 1 kör 20. Max Chilton Marussia + 1 kör 21. Giedo van der Garde Caterham + 2 kör 22. Jean-Eric Vergne Toro Rosso Nem ért célba

A Bahreini Nagydíj után a csapatok visszatérnek Európába, hiszen három hét múlva következik a hagyományosan az európai szezont nyitó Spanyol Nagydíj (2013. május 12.) Barcelonában. Tavaly Pastor Maldonado győzelmével meglepetés eredmény született a katalán pályán. Kérdés idén ismét egy új győztest ünnepelhetünk, vagy olyan pilóta nyer Spanyolországban, aki duplázik, esetleg triplázik a szezonban.

A világbajnokság eredménye a Bahreini Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 77 pont 2. Kimi Raikkönen 67 pont 3. Lewis Hamilton 50 pont 4. Fernando Alonso 47 pont 5. Mark Webber 32 pont 6. Felipe Massa 30 pont 7. Romain Grosjean 26 pont 8. Paul di Resta 20 pont 9. Nico Rosberg 14 pont 10. Jenson Button 13 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 109 pont 2. Lotus 93 pont 3. Ferrari 77 pont 4. Mercedes 64 pont 5. Force India 26 pont 6. McLaren 23 pont 7. Toro Rosso 7 pont 8. Sauber 5 pont