„Ez egy nagyon, nagyon különleges nap volt.” – nyilatkozta Rosberg a verseny végén. „Sajnálom Lewist, s az összes brit rajongót is. Nagyszerű futam lehetett volna ez Lewis számára hazai közönség előtt. A versenyzés azonban néha produkál ilyeneket.” – szögezte le Rosberg a Damon Hill által készített dobogós interjún.

Aki nem küszködött gumigondokkal az sem örülhetett igazán, hiszen a biztonsági autós időszak összerázta a mezőnyt, így a sereghajtókká vedlett éllovasok könnyen vissza tudtak szerezni elvesztett helyeikből. Így történhetett az meg, hogy Lewis Hamilton a versenyt végül az előkelő negyedik helyen fejezte be, s az a Mark Webber lett a második, aki a rajtnál nagyon beragadva a mezőny első feléből a közepére esett vissza. A világbajnokságot vezető Sebastian Vettel sem túl jó szájízzel távozik a ködös Albionból. Bár vigyázott gumijaira azután, hogy Hamiltontól megörökölte az első helyet, végül mindössze tíz körrel a verseny vége előtt meghibásodott autójának motorja és a rajt egyenesben megállt. A híradások mégsem erről fognak szólni a következő egy hétben a jövő hétvégi német futamig, hanem arról a blamáról, ami a Pirelli gumikkal történt a pályán. Hamilton mellett ugyanis Felipe Massa, Jean-Eric Vergne és Sergio Perez autójának bal hátsó kereke is szétdurrant.

„Egy teljesen új, az eddigiektől különböző problémát találtunk. Jelenleg is folynak a vizsgálatok, amelyeket le kell folytatnunk és megértenünk, hogy mi is történt a mai nap folyamán.” – nyilatkozta Paul Hembery, a Pirelli motorsport igazgatója a verseny végén. Bizonyára nem ez volt utolsó nyilatkozata ez ügyben a brit szakembernek…. Az ötödik helyen az a Kimi Raikkönen ért célba, aki ezzel szép csendben megdöntötte Michael Shumacher rekordját, hiszen zsinórban 25 futamon pontszerző helyen ért célba. Felipe Massa hatodik helye nem is annyira meglepő, mint az utána következő pilótáké, akik zárják az első tizet. Adrian Sutil lett a hetedik a Force Indiával, míg Daniel Ricciardo (Toro Rosso) a nyolcadik. Sutil csapattársa, Paul di Resta a kilencedik helyre hozta célba autóját. Az utolsó pontszerző hely a Sauberrel versenyző Nico Hülkenbergé lett.

Ami a világbajnoki pontállást illeti, Sebastian Vettelt elég érzékenyen érintheti, hogy nem elég, hogy az élről kellett kiállnia, de ferraris ellenlábasa, Fernando Alonso jól szerepelt, így a spanyol pilóta csökkentette hátrányát. Vettel 132 pontjához képest Alonso 111 ponttal rendelkezik nyolc futamot követően.

2013-as Brit Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Nico Rosberg Mercedes 1:32:59.456 2. Mark Webber Red Bull + 0.765 3. Fernando Alonso Ferrari + 7.124 4. Lewis Hamilton Mercedes + 7.156 5. Kimi Raikkönen Lotus + 11.257 6. Felipe Massa Ferrari + 14.573 7. Adrian Sutil Force India + 16.335 8. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 16.500 9. Paul di Resta Force India + 17.993 10. Nico Hülkenberg Sauber + 19.700 11. Pastor Maldonado Williams + 21.100 12. Valtteri Bottas Williams + 25.000 13. Jenson Button McLaren + 25.900 14. Esteban Gutierrez Sauber + 26.200 15. Charles Pic Caterham + 31.600 16. Jules Bianchi Marussia + 36.000 17. Max Chilton Marussia + 1:07.600 18. Giedo van der Garde Caterham + 1:07.700 19. Romain Grosjean Lotus nem ért célba 20. Sergio Perez McLaren nem ért célba 21. Sebastian Vettel Red Bull nem ért célba 22. Jean-Eric Vergne Toro Rosso nem ért célba

A Forma-1-es világbajnokság mindössze egy hét múlva folytatódik a Német Nagydíjjal (2013. július 7.), s utána már nálunk (!) a Hungaroringen köröznek a Forma-1-es autók. A nürburgringi és a hockenheimi pálya felváltva rendezhet futamot, így a tavalyi hockenheimi helyszín után idén a Nürburgring ad otthon a Német Forma-1-es Nagydíjnak.

A világbajnokság eredménye a Brit Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 132 pont 2. Fernando Alonso 111 pont 3. Kimi Raikkönen 98 pont 4. Lewis Hamilton 89 pont 5. Mark Webber 87 pont 6. Nico Rosberg 82 pont 7. Felipe Massa 57 pont 8. Paul di Resta 36 pont 9. Romain Grosjean 26 pont 10. Jenson Button 25 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 219 pont 2. Mercedes 171 pont 3. Ferrari 168 pont 4. Lotus 124 pont 5. Force India 59 pont 6. McLaren 37 pont 7. Toro Rosso 24 pont 8. Sauber 6 pont

Az Autó-Motor ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és a lappal kapcsolatos friss infókért!