A vezető online biztosításközvetítő portál statisztikái azt mutatják, hogy miközben az új casco szerződések kötésekor átlagosan 95 ezer forint körül volt tavaly az átlagdíj, addig a már meglévő szerződések évfordulós váltásakor átlagosan 62 200 forintért találtak új biztosítót az ügyfelek. Ennek az egyik oka az, hogy az évfordulós váltás során érintett ügyfelek általában több kármentes évvel rendelkeznek, másrészt jellemzően eleve igyekeznek a legkedvezőbb díjú termékek közül választani.

Már a casco szerződések 37 százalékához választanak kiegészítő fedezetet is
Míg 2016-ban még csupán a megkötött casco biztosítások 26 százalékához választottak további kiegészítő fedezetet az autósok, ez az arány tavaly már meghaladta a 37 százalékot. A leggyakoribb ilyen fedezet az asszisztencia szolgáltatás (43%), az önálló üvegkárok kiegészítő biztosítása (37%), és a járműben ülők balesetbiztosítása (11%) voltak.

A többség immár a legkedvezőbb önrészt választja
A korábbi időszakhoz képest komoly előrelépés, hogy 42-ről 55 százalékra nőtt a legkedvezőbb, 10 százalék, de minimum 50 ezer forintos önrészt választók aránya. További 34 százalék a 10 százalék / 100 ezer forintos konstrukció mellett döntött.

„Mindez azért pozitív fejlemény, mert ezek a módozatok ugyan éves szinten pár ezer forinttal több díjvonzattal járhatnak, ám baj esetén nem csak a nagyobb összegű káresemények bekövetkezésekor nyújtanak védelmet” – magyarázza Sebestyén László, a Netrisk.hu vezérigazgatója.
2017-ben az előző évhez képest jóval nagyobb szóródást mutatnak az autók évjárat szerint. Az újautó-piac felfutása miatt a korábbi 20-ról 24 százalék fölé emelkedett a legfeljebb kétéves autók aránya. Ugyanakkor – és ebben elsősorban az idősebb autókat célzó speciális módozatok népszerűbbé válásának van szerepe – 19-ről 23 százalékra nőtt a legalább tízéves autók aránya a cascót kötő járművek körében.
Az ehhez kapcsolódó díjkedvezmények hatására immár messze a legnépszerűbb díjfizetési gyakoriság az egy összegű éves befizetés (49%), ezt követi a negyedéves díjfizetés (31%), megelőzve a havi (10%) és a féléves (10%) gyakoriságot.