A cég autói a 18 szegmensből tízben végeztek az első helyen. A General Motors öt elsőséget szerzett. A vizsgálat az idén is futó modellekre terjedt ki, s 62 ezer kereskedőtől begyűjtött adatokon alapszik. A luxuskategória éllovasa ahogy tavaly, az idén is a Toyota prémium márkájának, a Lexusnak az SC 430-as modellje lett. A felmérés szerint száz újonnan forgalomba helyezett Lexus közül csak 54-nél történt valamilyen meghibásodás.

A Toyoták közül kategóriagyőztes lett még a hibrid hajtású Prius, a terepjáró 4Runner és a Scion sportkocsi. A japánok közül csak a Honda nem jutott az idén dobogós helyhez.

Nagy meglepetésre az összetett versenyben a vert mezőnyben végzett a Volkswagen és a Porsche (147-147 hiba). A BMW (95) a harmadik lett a Lexus (84) és a Jaguar (88) mögött.