Sebastien Ogier öröme maximális, hiszen az első helyezés mellett a Power Stage-győzelemért járó három extra pontot is hazaviheti. Mads Östberg lett a második, míg Latvala a harmadik ezen a gyorsasági szakaszon, így előbbi plusz kettő, utóbbi plusz egy ponttal gazdagodott. Sebastien Ogier ezzel a győzelemmel 54 pontos előnyre tett szert az egyéni ponttáblán a második helyezett Hirvonen előtt, s bár Sebastien Loeb még harmadik, de ez várhatóan változni fog. Ahogyan jósolták, ez a hétvége a Volkswagené volt, még akkor is, ha a második helyet végül nem sikerült elcsípniük. A technikai problémák mellett is nagyon jó eredményt ért el mindkét pilótájuk.

Jevgenyij Novikové a negyedik hely, ami egy kis elégtétel a csapat számára azután, hogy Mads Östberg az élről esett ki az első nap során. A norvég pilóta később folytatta a versenyzést és nyolcadik lett. Nasser Al-Attiyah az ötödik helyre kormányozta célba Fordját, s kényelmesen tudta tartani helyét a harmadik VW-vel versenyző Andreas Mikkelsen előtt, aki így hatodik lett. Martin Prokop maga mögött tartotta Östberget, s a hetedik helyért járó pontokat gyűjtötte be. Nyolcadik a Citroennel versenyző Khalid Al-Qassimi lett.

Robert Kubica kénytelen volt feladni a versenyt még az első nap során. A WRC2 kategóriában versenyző lengyel pilóta a kategória második helyéről kényszerült kiállni autójának gumijai miatt. Egy defektes lett, kettő megsérült és mivel csak egy pótgumija volt, így nem tudta folytatni a versenyt. A WRC2 kategória győztese végül a tizedik helyen célbafutó Esapekka Lappi lett egy Skoda Fabia volánja mögött.

2013-as Portugál Rali eredménye

1. Sebastien Ogier Volkswagen Polo 4:07:38,7 2. Mikko Hirvonen Citroën DS3 4:08:36,9 3. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo 4:11:43,2 4. Jevgenyij Novikov Ford Fiesta RS 4:13:06,4 5. Nasser Al-Attiyah Ford Fiesta RS 4:15:22,2 6. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo 4:17:18,5 7. Martin Prokop Ford Fiesta RS 4:22:42,9 8. Mads Östberg Ford Fiesta RS 4:23:22,3 9. Khalid Al-Qassimi Citroën DS3 4:23:35,6 10. Esapekka Lappi Skoda Fabia S2000 4:23:59,7

A következő világbajnoki ralira hosszabban kell várnunk, hiszen három hét múlva, 2013. május 1-4. között kerül megrendezésre az ugyancsak murvás Argentin Rali. 2010-ben nem került be a versenynaptárba ez a verseny, de 2011-ben ismét találkozott itt a ralisok krémje. Tavaly és tavalyelőtt Sebastien Loeb zsinórban hatodszorra és hetedszerre is győzött, amely sorozat ezúttal megszakad. Sebastien Ogier formáját látva, ő lesz az a pilóta, aki ezt megszakítja és talán idén zsinórban negyedszerre is ő áll a dobogó tetejére.