Sebastian Vettel visszatért tavalyi csúcsformájához és biztosan megszerezte az első helyet a vasárnapi futamon. A dobogó másik két fokát a Lotus versenyzői bérelték ki, hiszen a Forma-1-be visszatérő két pilóta, Kimi Raikkönen és Romain Grosjean megszerezte a második és harmadik helyezést. „Nagyon boldog vagyok, hogy megszereztük a győzelmet itt. Nem igazán tudtuk, hogy mennyire leszünk versenyképesek. Azt gondolom, hogy Kína jó lecke volt nekünk, hiszen megértettük az autó gyengeségeit azáltal, hogy két különböző csomaggal futottunk. Itt már az új csomagra koncentráltunk, s azt toltuk előre.” – szögezte le magabiztosan a heppenheimi.

A Lotus és pilótái idén már néhányszor megcsillogtattak valamit tehetségükből és idei remek teljesítményükből. Kimi Raikkönen épp az elmúlt futamon haladt dobogós helyezése felé, mígnem kopott gumijai miatt nagyon lecsúszott a mezőnyben. Most azonban a csapat mindkét pilótája ügyesen felverekedte magát a középmezőnyből az élre és ott is tudott maradni, bár a finn pilóta Sebastian Vettelt nem tudta megszorongatni.

Mark Webber lecsúszott a dobogóról, immár négy versenyből a negyediken is, így igazán kiegyenlített teljesítményt nyújt idén a Red Bull ausztrál versenyzője. Míg Webber magányosan körözött, mögötte komoly csatározások folytak a pontszerző helyekért. Rosberg az első körben visszaesett a kilencedik helyre, de visszaverekedte magát az ötödikre, bár Hamiltonnal és Alonsóval is volt egy kis afférja, amit nem hagytak szó nélkül. A verseny után derül ki, hogy kap-e ezért büntetést a német pilóta. Rosberg kielőzte a Force India pilótáját, a remekül versenyző Paul di Restát is, aki így végül a hatodik helyért járó pontokkal gazdagodott. A két ferraris pilóta is pontszerző helyen ért célba. Alonso a hetedik, Massa pedig kilencedik lett. Lewis Hamilton ezúttal nem volt túl szerencsés, bár a második helyről rajtolt, mégis egy rosszul sikerült bokszbeállás során lecsúszott és végül csak a nyolcadik helyre tudta célba vinni McLarenjét. A csapat szerelői nincsenek a toppon, hiszen Kínában Jenson Button kerékcseréjét rontották el, most meg csapattársáét, aki ezzel az egyéni ponttábla első helyét is elvesztette. Ezzel a mostani győzelmével Vettel ugyanis kielőzte Hamiltont a ponttáblán, aki kénytelen elfoglalni a második helyet.

Ez a hétvége nem a McLarené volt. Hamilton bokszutcai malőrje mellett Jenson Buttonnal a technika ördöge szúrt ki. Először defektet kapott, ami miatt fel kellett adnia kitűnő helyét. S alig tért vissza a pályára, mikor autójának mechanikai meghibásodása miatt az utolsó előtti körben vissza kellett térnie a bokszba. Messze még azonban a szezon vége, addig még bármi megtörténhet. Érdemes szót ejteni még egy veterán és egy ifjú pilótáról is. Michael Schumacher csodálatosan versenyzett, s a 22. rajthelyről indulva végül a tizedik helyen ért célba, s szerzett egy pontot magának és a Mercedesnek. Daniel Ricciardo viszont remek időmérő eredményét nem tudta jó helyezésre váltani. A Toro Rosso pilótája a hatodik rajthelyről a 15. helyezést szerezte csak meg.

Bahreini Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Sebastian Vettel Red Bull 1:35:10.990 2. Kimi Raikkönen Lotus + 3.333 3. Romain Grosjean Lotus + 10.194 4. Mark Webber Red Bull + 38.788 5. Nico Rosberg Mercedes + 55.460 6. Paul di Resta Force India + 57.543 7. Fernando Alonso Ferrari + 57.803 8. Lewis Hamilton McLaren + 58.984 9. Felipe Massa Ferrari + 01:04.999 10. Michael Schumacher Mercedes + 01:11.490 11. Sergio Perez Sauber + 01:12.702 12. Nico Hülkenberg Force India + 01:16.539 13. Kamui Kobajasi Sauber + 01:30.334 14. Jean-Eric Vergne Toro Rosso + 01:33.723 15. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 1 kör 16. Vitalij Petrov Caterham + 1 kör 17. Heikki Kovalainen Caterham + 1 kör 18. Jenson Button McLaren + 1 kör 19. Timo Glock Marussia + 2 kör 20. Pedro de la Rosa HRT + 2 kör 21. Narain Karthikeyan HRT + 2 kör 22. Bruno Senna Williams + 3 kör 23. Pastor Maldonado Williams Nem értek célba 24. Charles Pic Marussia Nem értek célba

A Bahreini Nagydíj után a csapatok visszatérnek Európába, hiszen három hét múlva következik a hagyományosan az európai szezont nyitó Spanyol Nagydíj (2012. május 13.) Barcelonában. Május 1-3. között azonban még a spanyol futam előtt lesz egy nagyon értékes tesztelési lehetősége a csapatoknak Mugellóban.

A világbajnokság eredménye a Bahreini Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 53 pont 2. Lewis Hamilton 49 pont 3. Mark Webber 48 pont 4. Jenson Button 43 pont 5. Fernando Alonso 43 pont 6. Nico Rosberg 35 pont 7. Kimi Raikkönen 34 pont 8. Romain Grosjean 23 pont 9. Sergio Perez 22 pont 10. Paul di Resta 15 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 101 pont 2. McLaren 92 pont 3. Lotus 57 pont 4. Ferrari 45 pont 5. Mercedes 37 pont 6. Sauber 31 pont 7. Williams 18 pont 8. Force India 17 pont 9. Toro Rosso 6 pont