Mindhárom dobogós pilóta megérdemelten vehette át trófeáját. Fernando Alonso rendkívül jól kapta el a rajtot, ahol négy helyet ugrott előre és végül nagyszerűen vigyázva gumijaira ért célba a második helyen. Kimi Raikkönen a 13. helyről rajtolt el, s úgy verekedte fel magát leendő csapattársa mögé, hogy közben hátfájással versenyzett ezen az igencsak megerőltető futamon. Raikkönen ráadásul gyönyörű, minden igaz Forma-1 rajongót libabőrössé tevő előzést hajtott végre, s került Jenson Button elé.
A Mercedestől jó eredményre számítottak sokan, hiszen ez a pálya Monacóra és a Hungaroringre hasonlít, ahol idén a német márka pilótái értek célba az első helyen. Ezúttal sokat segített Mark Webber kiállása, aminek következtében Nico Rosberg a negyedik, míg Lewis Hamilton az ötödik helyen ért célba a villanyfényes futamon.

A hatodik helyezés Felipe Massáé lett, akinek három bokszbeállás után sikerült az olaszországinál rosszabb helyezést elérni. Bármennyire is fogadkozott a brazil, hogy ezentúl csak magáért hajt, és nem támogatja Fernando Alonsót, úgy néz ki a spanyol pilótának erre nincs is szüksége, s lehet már nem is lesz. Ez a helyezés azért lehet elég lesz arra, hogy jövőre egy jobb helyet megcsípjen valamelyik csapatnál, akár a Lotusnál. A hetedik és nyolcadik hely a szebb napokat is megélt McLaren pilótáké, Jenson Buttoné és Sergio Perezé lettek. Mindketten, éppúgy, mint az utánuk következő Hülkenberg, gumiproblémákkal küszködtek. Az utolsó két pontszerző helyre a két német pilóta, Nico Hülkenberg (Sauber) és Adrian Sutil (Force India) kormányozta célba autóját. Egyszer kellett behívni a biztonsági autót a pályára Daniel Ricciardo balesetekor, de ez nem váratlan ezen a fárasztó éjszakai futamon. Ricciardo mellett Paul di Restának is sikerült nekicsapni autóját a falnak.

A Szingapúrban elért páratlan eredménnyel Vettel 60 pontos előnyre tett szert a második helyezett Alonsóval szemben a világbajnokságban, s mivel már csak hat futam van hátra, s a német kitűnő formában van, borítékolható, hogy világbajnokká koronázzák a 2013-as szezon végén.

2013-as Szingapúri Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Sebastian Vettel Red Bull 1:59:13.132 2. Fernando Alonso Ferrari + 32.627 3. Kimi Raikkönen Lotus + 43.920 4. Nico Rosberg Mercedes + 51.155 5. Lewis Hamilton Mercedes + 53.159 6. Felipe Massa Ferrari + 1:03.877 7. Jenson Button McLaren + 1:23.354 8. Sergio Perez McLaren + 1:23.820 9. Nico Hülkenberg Sauber + 1:24.261 10. Adrian Sutil Force India + 1:24.668 11. Pastor Maldonado Williams + 1:28.479 12. Esteban Gutierrez Sauber + 1:37.894 13. Valtteri Bottas Williams + 1:45.161 14. Jean-Eric Vergne Toro Rosso + 1:53.512 15. Mark Webber Red Bull + 1 kör 18. Giedo van der Garde Caterham + 1 kör 19. Max Chilton Marussia + 1 kör 20. Jules Bianchi Marussia + 1 kör 21. Charles Pic Caterham + 1 kör 22. Paul di Resta Force India Nem ért célba 23. Romain Grosjean Lotus Nem ért célba 24. Daniel Ricciardo Toro Rosso Nem ért célba

A mezőny továbbra is marad Ázsiában, hiszen két hét múlva (2013. október 6.) Koreában mérkőznek meg egymással a Forma-1-es pilóták. Sebastian Vettel sikere várható most is, hiszen 2011 után 2012-ben is ő nyerte meg ezt a futamot. Tavaly Mark Webber lett a második és Fernando Alonso ért célba a harmadik helyen.

A világbajnokság eredménye a Szingapúri Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 247 pont 2. Fernando Alonso 187 pont 3. Lewis Hamilton 151 pont 4. Kimi Raikkönen 149 pont 5. Mark Webber 130 pont 6. Nico Rosberg 116 pont 7. Felipe Massa 87 pont 8. Romain Grosjean 57 pont 9. Jenson Button 54 pont 10. Paul di Resta 36 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 377 pont 2. Ferrari 274 pont 3. Mercedes 267 pont 4. Lotus 206 pont 5. McLaren 76 pont 6. Force India 62 pont 7. Toro Rosso 31 pont 8. Sauber 19 pont 9. Williams 1 pont