„A legnehezebb versenyeim egyike volt ez. Az első ötben biztosan benne van. Az első bokszbeállást követően tudtam a tempómra figyelni, s biztosítottam, hogy a gumik mindig jó állapotban legyenek. A McLarenek ismét gyorsak voltak ma, nyomtam a gázt, de ez egy durva verseny volt” – szögezte le a versenygyőztes holland.

Különleges hétvége volt ez a mostani, hiszen ez volt az idei szezon negyedik sprinthétvégéje. A vasárnapi verseny időmérő edzését pénteken tartották, így a szombat teljes egészében a sprint jegyében zajlott. A 2023-as év negyedik sprintgyőzelmét, egyben Forma-1-es pályafutása első győzelmét Oscar Piastri szerezte meg. Őt Max Verstappen követte, s a harmadik helyen a másik McLarent vezető Lando Norris ért célba. Mivel Sergio Perez kiesett a sprintről, Max Verstappen bajnokavatása a sprint után megtörtént.

Vasárnap este 31 fokos forróság várta a mezőnyt. Borzalmasan nehéz körülmények között versenyeztek a pilóták, s bár csak Logan Sergeant állt ki rosszullét miatt (korábban influenzaszerű tünetei voltak) többen ájulással küzdöttek, s a hányás sem volt ritka. A verseny leintését követően többen orvosi ellátásra szorultak. Itt látszik, hogy a Forma-1-es pilóták dolga nem mindig olyan egyszerű, ahogy kívülről tűnik. A forróság a gumikon is kifogott a hétvége során. A nagyon kopó Pirelli gumik miatt kötelező volt legalább háromszor kiállnia kerékcserére minden pilótának, 18 körönként egyszer. Ez a versenystratégiát meghatározta, hiszen tudni lehetett, hogy ki mikor megy majd a bokszba.

Miközben a McLaren álomhétvégét tudhat maga mögött, a Toto Wolff személyes jelenlétét nélkülöző Mercedes felemás versenyt zárt. Mindjárt a verseny elején a két csapattárs kiforgatta egymást. Hamilton versenye ezzel véget ért, Russell viszont még vissza tudott állni a mezőny végére és végül a negyedik helyre verekedte fel magát. A Ferrari számára sem indult túl jól a katari futam. Carlos Sainz rajthoz sem állhatott, autója üzemanyag rendszerének meghibásodása miatt. Charles Leclerc ötödik lett.

Az első tizet a forró ülésével küzdő Fernando Alonso, a bukósisakjába hányó Esteban Ocon, Valtteri Bottas, Guanyu Zhou és az a Sergio Perez zárja, aki folyamatos pályaelhagyásai miatt 5 másodperces büntetései ellenére is végül az utolsó pontot megszerezte a katari sötétségben.
Folytatás két hét múlva (2023. október 22.) az Egyesült Államokban, ahol egy újabb sprintfutamos hétvége vár a mezőnyre, már várhatóan enyhébb időjárási körülmények között.