A versenygyőztes Alonso reméli, hogy ezt a formáját a következő futamon, jövő héten Bahreinben is hozni tudja majd: „Régen nyertünk itt utoljára, nyolc éve, és így ez majdnem egy tökéletes eredmény számunkra. A csapat nagyszerű munkát végzett az autó beállításával. Tökéletes bokszidőink voltak, jó csapatmunka, így a győzelem mindenki számára megérdemelt jutalom a csapatnál a malajziai csalódás után. Ebbe az irányba kell haladnunk és nem kockáztatni nagyot, és remélhetőleg Bahreinben újabb dobogós helyezést érünk el.” A gumik ismét a futam főszereplőivé léptek elő, hiszen a versenystratégia kialakításában nagy szerepük volt. Kétféleképpen választottak a csapatok. Egyesek lágy gumikon rajtoltak el és korán cseréltek újra, így autóik visszaestek a mezőnyben. Mások közepes abroncsokra szavaztak, az élre törtek, de mikor lágyra cseréltek, ők is megküzdöttek velük. A Forma-1-esek Achilles-sarka a lágy abroncs volt, amely gyorsan fogyott a sanghaji pályán.

Nem kapta könnyen a dobogós helyezést Raikkönen és Hamilton. Szinte az egész verseny alatt harcoltak egymással, amely a gumijaiknak sem tett jót. Alonso közben az élen haladt és nyomta a gázt csapata kérése ellenére is. Annyira akarta már a spanyol matador a győzelmet, hogy semmi sem állíthatta meg. A Red Bullnak ezúttal nem sikerült olyan jól a futama, mint az előző. Bár Vettel a negyedik helyért járó pontokkal gyarapodott, Webbernek rövid frizurája sem hozott szerencsét a hétvégén. A bokszutcából rajtoló pilóta már a verseny elején kiesett. Az ausztrál pilóta autójának első szárnyát nekicsapta Vergne Toro Rossójának, majd a bokszbeállását követően egy kanyarban elhagyta autója jobb hátsó kerekét.

A McLaren még mindig nem tért magához, pedig ez már idén a harmadik futam volt. Jenson Button két bokszbeállásos stratégiával az ötödik lett a Ferrarival versenyző Felipe Massa előtt. Csapattársa, Sergio Perez csak a tizenegyedik helyen ért célba. A verseny meglepetésembere ezúttal a Toro Rosso pilótája, Daniel Ricciardo volt, aki nagyszerű versenyzéssel a korai nehézségek ellenére is a hetedik helyre kormányozta célba autóját. Az ausztrál pilótát Paul di Resta és Romain Grosjean követi a nyolcadik és kilencedik helyen.

Nico Hülkenberg tündökölt a verseny elején. Miután hasonló stratégiával ment, mint Vettel, a Red Bull elé került, később azonban visszaesett egy lassú bokszbeállásnak és csapata rossz gumistratégiájának köszönhetően. Az utolsó pontszerző hely – a tizedik – azért még az övé lett. A tavalyi győztes Nico Rosberg autójának felfüggesztésével voltak gondjai és második bokszbeállását követően feladta a versenyt. Egy sor pilóta sorsa még a sportbírók kezében van, mivel a sárga zászló érvénye alatt használták a DRS-t.

2013-as Kínai Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Fernando Alonso Ferrari 1:36:26.945 2. Kimi Raikkönen Lotus + 10.168 3. Lewis Hamilton Mercedes + 12.322 4. Sebastian Vettel Red Bull + 12.525 5. Jenson Button McLaren + 35.285 6. Felipe Massa Ferrari + 40.827 7. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 42.691 8. Paul di Resta Force India + 51.084 9. Romain Grosjean Lotus + 53.423 10. Nico Hülkenberg Sauber + 56.598 11. Sergio Perez McLaren + 1:03.860 12. Jean-Eric Vergne Toro Rosso + 1:12.604 13. Valtteri Bottas Williams + 1:33.861 14. Pastor Maldonado Williams + 1:35.453 15. Jules Bianchi Marussia + 1 kör 16. Charles Pic Caterham + 1 kör 17. Max Chilton Marussia + 1 kör 18. Giedo van der Garde Caterham + 1 kör 19. Nico Rosberg Mercedes Nem ért célba 20. Mark Webber Red Bull Nem ért célba 21. Adrian Sutil Force India Nem ért célba 22. Esteban Gutierrez Sauber Nem ért célba

Bár idén is voltak Forma-1 ellenes megmozdulások, biztosan megrendezik a Bahreini Forma-1-es Nagydíjat, így a mezőny pihenés nélkül folytatja a közel-keleti államban a jövő hét végén (2013. április 21.). Belpolitikai zavargások miatt 2011-ben nem rendeztek versenyt ebben az országban, 2012-ben azonban már igen, amikor is Renault-motoros autók győzedelmeskedtek Bahreinben. Sebastian Vettel nyerte a futamot, utána pedig a két Lotus-pilóta, Kimi Raikkönen és Romain Grosjean ért célba.

A világbajnokság eredménye a Kínai Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 52 pont 2. Kimi Raikkönen 49 pont 3. Fernando Alonso 43 pont 4. Lewis Hamilton 40 pont 5. Felipe Massa 30 pont 6. Mark Webber 26 pont 7. Nico Rosberg 12 pont 8. Jenson Button 12 pont 9. Romain Grosjean 11 pont 10. Paul di Resta 8 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 78 pont 2. Ferrari 73 pont 3. Lotus 60 pont 4. Mercedes 52 pont 5. Force India 14 pont 6. McLaren 14 pont 7. Toro Rosso 7 pont 8. Sauber 5 pont