A párbaj helyszíne 1972 óta a Nemzetek Krossza, azaz a csapat-vb, amelynek idei, 57. felvonása minden idők legkülönlegesebb viadala volt. Az amerikai csapat vezére Ricky Carmichael volt, aki az idei szezonban – begyűjtve 11. bajnoki címét és ezáltal megelőzve az örökranglistán Jeremy McGrathot – a legsikeresebb amerikai krosszos lett, míg a belga alakulat első számú motorosa az a Stefan Everts volt, aki idén a 7. vb-aranyával – Joel Robertet túlszárnyalva – a legtöbbszörös világbajnok lett. A két “legenda” párviadala után döntetlenre végzett egymás ellen a vb és a National. A National azzal büszkélkedhet, hogy a szériában versenyez a világ jelenlegi legjobb krosszosa, mivel Carmichael könnyedén előzte meg Evertset: az egyéni értékelésben első RC 10,972 másodperccel utasította maga mögé az ezüstérmes Evertset. A vb-ről viszont nyugodtan kijelenthető, hogy sokkal több benne a jó pilóta. A belga válogatott ugyanis fölényesen verte az amerikaiakat. 1998 után tehát újra nyertek a belgák, megszerezve a 13. csapat-világbajnoki trófeájukat. A belgák győzelme egyértelmű volt. Az ok: az amerikai trióban csak Carmichael motorozott jól, míg a belgáknál csak az idei 125-ös világbajnok, Steve Ramon gyengélkedett. Everts az első hét körben vezetett, majd a 8. körtől kezdve egészen a célig a második helyen motorozott magányosan. Az ötszörös világbajnok, Joel Smets a 2. körig az ezüstös helyen haladt, majd utána meg kellett elégednie a harmadik hellyel. Ramon egy közepes rajt után a 4. helyig jött fel, ahonnan a 13. körben egy bukás miatt ki kellett állnia. Az amiknál RC is közepesen startolt, azonban a 3. körben Smetset, míg a 8. körben Evertset is maga mögé utasította. Carmichael két csapattársa, Tim Ferry (4. volt a 250-es Nationalben) és Ryan Hughes (a KTM-es 2. volt a 125-ös Nationalben) ellenben csak szenvedett. Rossz rajtok, bukások és lassú köridők jellemezték őket: Hughes egy baleset után már a 3. körben feladta a versenyt, Ferry pedig a 24. helyről csak a 9. helyig tudott felkapaszkodni azt követően, hogy egyszer el is esett.