Michael Schumacher ismét kitűnő versenystratégiájának köszönheti első helyezését. A tele tankkal rajtoló német megvárta, míg kiürült előtte a pálya, tövig nyomta a gázpedált, s egy sor villámgyors kör után a végén ő és a Ferrari került ki a stratégák harcából győztesen.

“Le vagyok nyűgözve azon, hogy milyen jól alakult a verseny számunkra. Nem terveztük, hogy ilyen gyorsan bejön a versenystratégia, de az autó nagyon jól ment és nagyon gyorsan fel tudtam zárkózni Kimihez.” – nyilatkozta a hatszoros világbajnok pilóta. Kimi Räikkönen így nem tudta győzelemre váltani edzéselsőségét, de talán ezt most nem bánta az eddigi ínséges idők után.

Egy nagyobb baleset történt a futam során, amikor a 40. körben Jarno Trulli autójának hátsó felfüggesztése meghibásodhatott, s emiatt nekicsapódott a falnak, majd többszöri pördülés után végül az összetört autó kerekein landolt. Szerencsére a Renault olasz pilótájának nem lett komolyabb sérülése. Elég kiábrándító véget ért a Brit Nagydíj a francia csapat számára, hiszen Trulli balesete mellett Alonso is csak a tizedik helyre tudta behozni versenyautóját. Alonso amúgy is 10 hellyel hátrébbról, a 16. helyről, rajtolhatott el, mivel motort cseréltek autójában.

“Úgy gondolom, hogy jobban is teljesíthettünk volna ma, de kihagytuk azt a lehetőséget, hogy mindjárt Jarno balesete után bemenjek a bokszba. Két kanyar alatt reagálhattunk volna, de nem sikerült ezt kezelni – pedig akár pontszerző helyen is célba érhettem volna. Ha a mezőny végéről rajtol valaki, tudja, hogy nehéz verseny vár rá. Mindössze néhány kört tehettem meg a saját tempómban, mikor nagyon is gyors voltam, s az autó egyensúlya is jó volt. A körülmények miatt azonban nem tudtuk a legtöbbet kihozni az autóból.” – szögezte le a nagyon csalódott Fernando Alonso, akit lássuk be csapata által felállított rossz versenystratégiája is hozzásegítette a nem túl előkelő helyezéshez.

Jenson Button nemigen tudta tartani a tempót az éllovasokkal, így egy álommal kevesebbel kell beérnie, még egy évet várnia kell azzal, hogy dobogós helyezést szerezzen hazai nagydíján. Csapattársa, Takuma Sato a 11. helyre kormányozta be BAR-Hondáját.

A Williams ismét egy nehéz hétvégét tudhat maga mögött. Bár a csapat főszponzora, a HP, bejelentette, hogy sikeresnek tartja a grove-i istállóval való együttműködést és több évre meghosszabbította szerződését a kék-fehérekkel, a pilóták nem hozták az ilyen bejelentéshez dukáló dobogós helyezést. Juan-Pablo Montoya az ötödik helyért járó pontokkal gazdagodott, míg a sérüléséből lábadozó Ralf Schumacher helyét elfoglaló tesztpilóta, Marc Gené csak a 12. helyezett lett. Ilyen előzmények után kicsi az esélye, hogy a már szinte biztos befutónak tekinthető Marc Webber mellett Gené kapja meg a második helyet a Williams-nél.

Michael Schumacher mellett Giancarlo Fisichella a nap embere azután, hogy a mezőny végéről rajtolt el és végül a hatodik helyen ért célba. Felipe Massa csak a kilencedik lett.

Brit Formula-1-es Nagydíj végeredménye:

1. Michael Schumacher Ferrari 1’24″42.700 2. Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes + 0’02″130 3. Rubens Barrichello Ferrari + 0’03″114 4. Jenson Button BAR-Honda + 0’10″683 5. Juan-Pablo Montoya Williams-BMW + 0’12″173 6. Giancarlo Fisichella Sauber-Petronas + 0’12″888 7. David Coulthard McLaren-Mercedes + 0’19″668 8. Mark Webber Jaguar-Cosworth + 0’23″701 9. Felipe Massa Sauber-Petronas + 0’24″023 10. Fernando Alonso Renault + 0’24″835 11. Takuma Sato BAR-Honda + 0’33″736 12. Marc Gene Williams-BMW + 0’34″303 13. Cristiano da Matta Toyota + 1 kör 14. Christian Klien Jaguar-Cosworth + 1 kör 15. Nick Heidfeld Jordan-Ford + 1 kör 16. Gianmaria Bruni Minardi-Cosworth + 4 kör 17. Giorgio Pantano Jordan-Ford + 13 kör 18. Jarno Trulli Renault + 21 kör 19. Baumgartner Zsolt Minardi-Cosworth + 31 kör 20. Olivier Panis Toyota + 44 kör Világbajnokság állása a Brit Nagydíj után Pilóták: 1. Michael Schumacher 100 pont 2. Rubens Barrichello 74 pont 3. Jenson Button 53 pont 4. Jarno Trulli 46 pont 5. Fernando Alonso 33 pont 6. Juan-Pablo Montoya 29 pont 7. Kimi Räikkönen 18 pont 8. Takuma Sato 14 pont David Coulthard 14 pont 10. Giancarlo Fisichella 13 pont 18. Baumgartner Zsolt 1 pont Konstruktőrök: 1. Ferrari 174 pont 2. Renault 79 pont 3. BAR-Honda 67 pont 4. Williams-BMW 41 pont 5. McLaren-Mercedes 32 pont 6. Sauber 18 pont 7. Toyota 8 pont 8. Jordan 5 pont 9. Jaguar 4 pont 10. Minardi 1 pont

A Brit Nagydíjat követően egy kicsi kifújhatják magukat a csapatok, mielőtt elutaznának a Német Nagydíj helyszínére, Hockenheimbe (2004. július 25.). Miután egy nagydíjat kivéve az összesen Michael Schumacher győzedelmeskedett, nagy esélye van annak, hogy ezúttal is az övé lesz a győztes trófea. Ne feledjük, hogy már csak egy verseny van hátra, s utána a hazai futam, a Magyar Nagydíj következik a Hungaroringen (2004. augusztus 15.)!