Az időjárás ezúttal megkegyelmezett a mezőnynek, hiszen az esős előzmények után immáron teljesen szárazon teljesítette a mezőny az 52 körös Brit Nagydíjat. Ezen az elég eseménytelen futamon az utolsó négy körig Fernando Alonso vezetett, mígnem teljesen elfogytak a gumijai. Így a mögötte köröző Mark Webbernek esélye adódott megelőzni a Ferrari élmenőjét és megszerezni az első helyet. Alonso majdnem búcsút mondhatott a második helynek is, mivel annyira lelassult, hogy majdnem a másik Red Bullal autózó Vettel is kielőzte. Alonso előnye a világbajnokságban így 13 pontra csökkent Mark Webberrel szemben.

A Ferrari vezetőinek érdemes lenne elgondolkodniuk azon, hogy hogyan lehetséges az, hogy immár másodjára is benézték az abroncsválasztást, ami súlyos helyezésekbe került. Míg a mezőny nagy része lágy abroncsokon haladt, majd kemény gumikra váltott, addig Alonso az utolsó bokszbeállásakor váltott lágy gumikra, s azok nem tartottak ki a futam végéig.

A negyedik helyen Felipe Massa ért célba, aki nagyon jól tartotta maga mögött Kimi Räikkönent, így ez utóbbi végül csak az ötödik helyre kormányozta célba autóját. A Lotus mindkét pilótája pontszerző helyen ért célba. Romain Grosjeannak – aki hatodik lett – elég eseménydús versenye volt. Mindjárt az első körben letört az első szárnya, mikor Paul di Restával ütközött. A Force India pilótája kénytelen volt feladni a versenyt, de Grosjean visszatért és a mezőny végéről felverekedte magát a pontszerző helyek közé. Ezeknek az eredményeknek köszönhetően a Lotus felugrott a konstruktőri ponttábla harmadik, dobogós helyére.

A McLarennek nem ment jól a hazai futamán, két helyet esett vissza ennek következtében a konstruktőrök között. Hamilton és Button csupán a nyolcadik és tizedik helyet szerezte meg. Pastor Maldonado ismét nem tudta végigcsinálni a futamot anélkül, hogy valaki életét meg ne keserítse. Ezúttal Sergio Perez volt a szenvedő fél, aki a Williams pilótája által okozott ütközés következtében kénytelen volt feladni a futamot. Maldonado később kettős büntetés kapott, hiszen 10.000 Eurót kell befizetnie és még meg is dorgálták. „Ezúttal szerencsétlenül alakultak a dolgok, hiszen a kanyar bejáratánál elvesztettem az uralmat az autó felett, először elől, aztán hátul is.” – nyilatkozta később. A Saubernek nem alakult túl jól a versenye. Nem elég, hogy Perez a balesete miatt kénytelen volt kiállni, Kamui Kobajasi az utolsó bokszbeállásakor elütötte a csapat néhány szerelőjét. Nem történt komolyabb sérülés, s a japán pilóta végül a 11. helyezett lett.

Brit Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Mark Webber Red Bull 1:25:11.288 2. Fernando Alonso Ferrari + 3.060 3. Sebastian Vettel Red Bull + 4.836 4. Felipe Massa Ferrari + 9.519 5. Kimi Räikkönen Lotus + 10.314 6. Romain Grosjean Lotus + 17.101 7. Michael Schumacher Mercedes + 29.153 8. Lewis Hamilton McLaren + 36.463 9. Bruno Senna Williams + 43.347 10. Jenson Button McLaren + 44.444 11. Kamui Kobajasi Sauber + 45.370 12. Nico Hülkenberg Force India + 47.856 13. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 51.241 14. Jean-Eric Vergne Toro Rosso + 53.313 15. Nico Rosberg Mercedes + 57.394 16. Pastor Maldonado Williams + 1 kör 17. Heikki Kovalainen Caterham + 1 kör 18. Timo Glock Marussia + 1 kör 19. Charles Pic Marussia + 1 kör 20. Pedro de la Rosa HRT + 2 kör 21. Narain Karthikeyan HRT + 2 kör 22. Sergio Perez Sauber Nem ért célba 23. Paul di Resta Force India Nem ért célba 24. Vitalij Petrov Caterham Nem ért célba Leggyorsabb kör: Kimi Räikkönen, 1:34.661

A Forma-1-es világbajnokság két hét múlva folytatódik a Német Nagydíjjal (2012. július 22.), s utána alig egy hét múlva, július 29.-én, már nálunk (!) a Hungaroringen köröznek a Forma-1-es autók. A nürburgringi és a hockenheimi pálya felváltva rendezhet futamot, így idén Hockenheim ad otthon a Forma-1-nek.

A világbajnokság eredménye a Brit Nagydíj után

Pilóták: 1. Fernando Alonso Ferrari 129 pont 2. Mark Webber Red Bull 116 pont 3. Sebastian Vettel Red Bull 100 pont 4. Lewis Hamilton McLaren 92 pont 5. Kimi Räikkönen Lotus 83 pont 6. Nico Rosberg Mercedes 75 pont 7. Romain Grosjean Lotus 61 pont 8. Jenson Button McLaren 50 pont 9. Sergio Perez Sauber 39 pont 10. Pastor Maldonado Williams 29 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 216 pont 2. Ferrari 152 pont 3. Lotus 144 pont 4. McLaren 142 pont 5. Mercedes 98 pont 6. Sauber 60 pont 7. Williams 47 pont 8. Force India 44 pont 9. Toro Rosso 6 pont

Az Autó-Motor ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és a lappal kapcsolatos friss infókért!