„Hihetetlen szezon volt, elérzékenyültem a felvezető körön. Az utolsó alkalommal ültem az autóban, amely oly sokat adott. Nagyon büszke vagyok az itteni győzelmemre az utolsó futamon, és nagy köszönet mindenkinek a Red Bullnál. Hihetetlen év volt, nehéz lesz ezt megismételni” – szögezte le a versenygyőztes holland. Nem állhatott senki a rajtelső Max Verstappen útjába az arab-öbölbeli versenypályán sem. Végig koncentrált az autóra és a gumimenedzsmentre és ugyanakkor elérhetetlen volt legfőbb mai riválisa, a Ferrarival versenyző Charles Leclerc számára. Leclerc pedig keményen próbálta kielőzni a regnáló világbajnokot az első körben, de nem jött össze neki az előzés.

George Russell bronzérmes helyezése a verseny végén bár veszélyben volt Sergio Perez miatt, de végül Perez büntetése miatt harmadik lett a brit és csapata, a Mercedes megtartotta második helyezését a konstruktőrök között. Az év elején még senki nem gondolta volna, hogy az akkor gyengélkedő McLaren az akkor hasító Aston Martin előtt végez az év végén. Hosszú a szezon és a két csapat formát váltott, így alakulhatott ki, hogy a McLaren negyedik lett az Aston Martin előtt. A McLaren, amely a leggyorsabb bokszidővel rendelkezik, ezúttal egy alkalommal bakizott, amikor is túl hosszúra nyúlt Lando Norris bokszbeállása, s emiatt George Russell még a bokszba kielőzte honfitársát. A papaya csapat két pilótája végül az ötödik és hatodik helyet szerezte meg.

Juki Cunoda olyan dolgot vitt véghez a versenyen, ami 2004 óta nem sikerült egy japán pilótának sem. Max Verstappen bement a bokszba, s a hetedik helyre állt vissza Carlos Sainz mögé. Ezután Charles Leclerc is bement a bokszba, s ezzel átadta az első helyet Juki Cunodának, igaz csak egy ideig. 2004 óta nem vezetett Forma-1-es futamot japán pilóta, akkor Takuma Satónak sikerült. Ezzel nagy örömet okozhatott az AlphaTaurinál utolsó futamát töltő csapatfőnöknek, Franz Tostnak. A 23. körben adta vissza Cunoda az első helyet a Red Bull világbajnokának. Juki Cunoda végül a nyolcadik pontszerző helyen ért célba és ezzel mondott köszönetet Franz Tostnak a támogatásáért. Cunoda ausztrál csapattársa, Daniel Ricciardo csak a 11. lett.

Bár Sergio Perez ért célba másodikként, de ez a végén csak a negyedik helyet jelentette számára. A mexikói pilóta ugyanis öt másodperces büntetést kapott azután, hogy a 47. körben előzés közben összeütközött Lando Norris-szal. Fernando Alonso a hetedik helyen hozta célba Aston Martinját, s Lance Stroll zárja az első tizet. Alonso a kiváló negyedik helyen zárja az évet Lewis Hamilton mögött. Alonso a verseny végén Forma-1-es pályafutása legjobb évének nevezte az ideit és elmondta, hogy alig várja a jövő évit. A 2023-as szezon ezzel véget ért, s a Red Bull hegemóniája folytatódott. Nem is akárhogy, egyetlen egy győzelmet engedett át az energiaitalos csapat az év során annak a Carlos Sainznek, aki végül csak a hatodik lett az egyéni ponttáblán.