Sebastian Vettel idén is hozza a szezon második felében tőle már megszokott eredményességét. Így nem is volt nagyon meglepő a győzelme az Olasz Forma-1-es Nagydíjon. A Ferrari mindent megtett annak érdekében, hogy pilótái, azon belül is, Fernando Alonso, jól szerepeljen a hazai futamukon. Alonsónak azonban nem sikerült megelőznie Sebastian Vettelt, így a második helyen ért célba. Vettel ezzel már 53 pontos előnnyel rendelkezik az egyéni ponttáblán Alonsóhoz képest úgy, hogy az eddigi 12 futamból haton győzelmet szerzett. A dobogó bronzérmes helyezése Mark Webberé lett, így ezzel az eredménnyel távozik a Forma-1 európai részétől az ausztrál pilóta. A Ferrari szeretett volna a Tifosi kedvében járni azzal, hogy kiváló teljesítményt tesz le az asztalra Monzában. Sebastian Vettel viszont akkora előnyre tett szert már a rajt után, hogy az behozhatatlanná vált Alonso számára. Így nem maradt hátra más a spanyol számára, minthogy a második lehető legjobb eredményt éri el. Ezért a helyért viszont hosszú harcot folytatott a másik Red Bull pilótával, Mark Webberrel.

A szárnyaló bikás pilótákat arra utasította csapatuk, hogy a verseny végén rövideket váltsanak annak érdekében, hogy elkerüljék az itt gyakori sebességváltó meghibásodásokat, s biztosan célba érjenek. Több pilóta is sebességváltó gondokkal küszködött a verseny során. Webbert ez viszont valamelyest gátolta abban, hogy utolérje a Ferrarit.

A negyedik helyezett Massa mögött meglepetésembert találhatunk Nico Hülkenberg személyében. A német pilóta már az időmérő edzésen is kiemelkedőt nyújtott, s ezt jó eredményre tudta váltani vasárnap. A Sauber pilótája ugyanis ötödik lett Massa mögött, miközben ügyesen maga mögött tartotta a folyton körülötte sertepertélő Nico Rosberget, aki végül hatodik lett. Sokak szeme a Red Bull új emberén, Daniel Ricciardón volt, aki a hetedik helyre vitte célba Toro Rossóját. Az újdonsült apuka Romain Grosjean nyolcadik lett Raikkönent is megelőzve. A francia pilótának pedig nem indult túl jól a versenye, hiszen Paul di Resta az első körben beleszállt autójával a Lotusba. A skót pilótának ezzel véget is ért a futama, éppúgy, mint Jean-Eric Vergne-é egy kicsit később. Az első tíz között haladt a francia pilóta, mikor füst szállt ki autója jobb oldalából, s így fel kellett adnia a futamot. A Magyar Nagydíjon győzedelmeskedő és Belgiumban harmadik Lewis Hamilton most megtapasztalhatta a versenyzés rosszabbik oldalát. Lassú defektet kapott a verseny elején, így egyről két bokszbeállásosra változtatták a stratégiáját. Ráadásul problémák voltak a rádiójával, ami nehezítette a kommunikációt a csapatával. Várható volt, hogy nem fog a középmezőnynél előrébb végezni, kénytelen volt beérni a kilencedik hellyel.

Ami pedig a másik világbajnoki aspiránst, Kimi Raikkönent, illeti, neki sem volt túl sikeres a monzai futam. A rajtnál autójával nekikoccant Sergio Perez McLarenjének, így be kellett mennie egy új első szárnyért, s végül a 11. helyen ért célba. Az utolsó pont Jenson Buttoné lett.

2013-as Olasz Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Sebastian Vettel Red Bull 1:18:33.352 2. Fernando Alonso Ferrari + 5.467 3. Mark Webber Red Bull + 6.350 4. Felipe Massa Ferrari + 9.361 5. Nico Hülkenberg Sauber + 10.355 6. Nico Rosberg Mercedes + 10.999 7. Daniel Ricciardo Toro Rosso + 32.329 8. Romain Grosjean Lotus + 33.130 9. Lewis Hamilton Mercedes + 33.527 10. Jenson Button McLaren + 38.327 11. Kimi Raikkönen Lotus + 38.695 12. Sergio Perez McLaren + 39.765 13. Esteban Gutierrez Sauber + 40.880 14. Pastor Maldonado Williams + 49.085 15. Valtteri Bottas Williams + 56.827 16. Adrian Sutil Force India + 1 kör 17. Charles Pic Caterham + 1 kör 18. Giedo van der Garde Caterham + 1 kör 19. Jules Bianchi Marussia + 1 kör 20. Max Chilton Marussia + 1 kör 21. Jean-Eric Vergne Toro Rosso Nem ért célba 22. Paul di Resta Force India Nem ért célba

Az Olasz Nagydíjjal véget ért a 2013-as Forma-1-es szezon európai része. Két hét múlva ugyanis már Szingapúrban (2013. szeptember 22.) esti fényeknél állnak rajthoz a csapatok. Tavaly Sebastian Vettel győzött a szezon második részének első ázsiai futamán, s itt nyitotta domináns teljesítménye sorát, amelynek a vége a világbajnoki cím lett. Vettel idén már hamarabb magasabb fokozatra kapcsolt, s így nagy esélyese az idei világbajnoki címnek is.

A világbajnokság eredménye az Olasz Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 222 pont 2. Fernando Alonso 169 pont 3. Lewis Hamilton 141 pont 4. Kimi Raikkönen 134 pont 5. Mark Webber 130 pont 6. Nico Rosberg 104 pont 7. Felipe Massa 79 pont 8. Romain Grosjean 57 pont 9. Jenson Button 48 pont 10. Paul di Resta 36 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 352 pont 2. Ferrari 248 pont 3. Mercedes 245 pont 4. Lotus 191 pont 5. McLaren 66 pont 6. Force India 61 pont 7. Toro Rosso 31 pont 8. Sauber 17 pont 9. Williams 1 pont