A pole pozícióból rajtoló Mark Webber, akit csapattársa mindjárt a verseny legelején kielőzött, a második helyen ért célba. Alonso bár visszaesett az egyéni ponttábla második helyére, csapata a Ferrari viszont előrébb lépett a konstruktőri második helyre a Red Bull mögé. „A rajt nagyon fontos volt, mivel a koszosabb oldalról rajtoltam el. Nagyon jól indultam és láttam, hogy Mark egy kicsit szenved. Sikerült mellé érnem és az első kanyarban kielőztem. Tökéletes volt a rajtolásom.” – szögezte le a német győztes, aki az utolsó köröket azzal töltötte, hogy próbálta óvni a gumijait, mielőtt azok teljesen tönkrementek volna.

Fernando Alonso a negyedik helyről rajtolva kielőzte Lewis Hamiltont, de nem tudta megközelíteni és megelőzni a végül kettős győzelmet szerző Red Bull autóit. Ezen a futamon a verseny végkimenetele a rajt utáni pillanatokban dőlt el, legalábbis ami a mezőny elejét illeti.

A negyedik helyen az a Felipe Massa ért célba, aki Japánban összekapta magát és ferraris széke ingásával ezúttal is meg-megcsillantott valamit a régi, sikeres Massából. A brazil pilótát Kimi Räikkönen követi az ötödik helyen. A finn pilóta kétéves kihagyás után idén nem semmi teljesítményt nyújt, stabilan áll az egyéni ponttábla harmadik helyén.

Nico Hülkenberg neve is felmerült a Ferrarinál, mikor Massa helyére kerestek pilótát. Nem is érdemtelenül.  A Force India német pilótája a Japánban szerzett hetedik helyét követően ismét pontszerző helyen, ezúttal a hatodikon ért célba. Romain Grosjeannak sikerült problémamentesen lefutnia a versenyt. A Lotus pilótája hetedik lett. Őt Jean-Eric Vergne, Daniel Ricciardo és Lewis Hamilton követi az első tízben. Hamilton szerencsés volt, hogy megúszta baleset nélkül a versenyt, hiszen az utolsó pár körben a szakadozó pályaszéli műfű végleg megadta magát és az ezüst nyíl egy nagyobb darabot kiszakítva vonszolta azt magával a célig.

Kamui Kobajasi amilyen jól zárta a japán futamot, olyan rosszul a koreait. A Sauber pilótája már az első körben nekicsapódott Jenson Button autójának, ami miatt utóbbinak azonnal fel kellett adnia a versenyt, révén kitört autójának jobb első kereke. Ebben a balesetben Nico Rosberg autója is megsérült és a német pilóta kiesett. A japán pilóta bár folytatta a versenyt, bokszutca áthajtásos büntetést kapott és végül a 18. körben feladta a versengést. Nem biztos, hogy így akart bemutatkozni a Sauber újonnan kinevezett csapatfőnöke, Monisha Kaltenborn, aki első női Forma-1-es csapatvezetőként beírta nevét a történelemkönyvekbe.

Koreai Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1:36:28.651 2. Mark Webber Red Bull-Renault + 8.231 3. Fernando Alonso Ferrari + 13.944 4. Felipe Massa Ferrari + 20.168 5. Kimi Räikkönen Lotus-Renault + 36.739 6. Nico Hülkenberg Force India-Mercedes + 45.301 7. Romain Grosjean Lotus-Renault + 54.812 8. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Ferrari + 1:09.589 9. Daniel Ricciardo Toro Rosso-Ferrari + 1:11.787 10. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes + 1:19.692 11. Sergio Perez Sauber-Ferrari + 1:20.062 12. Paul di Resta Force India-Mercedes + 1:24.448 13. Michael Schumacher Mercedes + 1:29.241 14. Pastor Maldonado Williams-Renault + 1:34.924 15. Bruno Senna Williams-Renault + 1:36.902 16. Vitalij Petrov Caterham-Renault + 1 kör 17. Heikki Kovalainen Caterham-Renault + 1 kör 18. Timo Glock Marussia-Cosworth + 1 kör 19. Charles Pic Marussia-Cosworth + 2 kör 20. Narain Karthikeyan HRT-Cosworth + 2 kör 21. Kamui Kobajasi Sauber-Ferrari Nem ért célba 22. Pedro de la Rosa HRT-Cosworth Nem ért célba 23. Nico Rosberg Mercedes Nem ért célba 24. Jenson Button McLaren-Mercedes Nem ért célba Leggyorsabb kör: Mark Webber, 1:42.037

A mezőny továbbra is marad Ázsiában, hiszen két hét múlva (2012. október 28.) immáron már egy teljesen új helyszínen, Indiában állnak csatasorba a Forma-1-es csapatok. 2011-ben az első Indiai Forma-1-es Nagydíjon Sebastian Vettel győzelmével történelmet írt. A nem túl izgalmas versenyen végig domináns szerepben versenyző német könnyű győzelmet szerzett és még arra is volt energiája, hogy a leggyorsabb köridőt is megfussa. A második helyen Jenson Button ért célba a McLarennel, őt pedig Fernando Alonso követte a bronzérmes helyen a Ferrarival.

A világbajnokság eredménye a Koreai Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 215 pont 2. Fernando Alonso Ferrari 209 pont 3. Kimi Räikkönen Lotus-Renault 167 pont 4. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 153 pont 5. Mark Webber Red Bull-Renault 152 pont 6. Jenson Button McLaren-Mercedes 131 pont 7. Nico Rosberg Mercedes 93 pont 8. Romain Grosjean Lotus-Renault 88 pont 9. Felipe Massa Ferrari 81 pont 10. Sergio Perez Sauber-Ferrari 66 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull-Renault 367 pont 2. Ferrari 290 pont 3. McLaren-Mercedes 284 pont 4. Lotus-Renault 255 pont 5. Mercedes 136 pont 6. Sauber-Ferrari 116 pont 7. Force India-Mercedes 89 pont 8. Williams-Renault 58 pont 9. Toro Rosso-Ferrari 21 pont