„A verseny vége felé nagyon élveztem! Az elején szupernehéz volt a szél miatt. Az egyik körben kiegyensúlyozottan mentél, majd a következőben csúszkáltál mindenfelé. Nagyon nehéz volt egyensúlyban tartani az autót” -nyilatkozta a versenygyőztes pilóta, akit a „Nap Versenyzőjének” is megválasztottak a rajongók. „Az egész verseny során én és Lewis egymással harcoltunk, s ez lesz a szezon hátralévő részében is” – tette hozzá Verstappen.

Az előző napokhoz képest drasztikus időjárásváltozás történt Le Castelletben. A napsütéses száraz és forró időt esős, hűvös és párás idő követte vasárnapra. Mire elkezdődött a futam, azonban már egy teljesen felszáradt pálya várta a Forma-1-es mezőnyt. Juki Cunoda autóját szerelni kellett, ezért a japán pilóta a bokszutcából vágott neki az 53 körös futamnak.

Izgalmaktól mentesre sikerült a harmadik Paul Ricardon tartott Francia Nagydíj nagy része. A verseny vége felé viszont a gumistratégiának köszönhetően nem volt teljesen egyértelmű, hogy Max Verstappen vagy Lewis Hamilton ér célba elsőként. Bár elsőként rajtolt, a 23 éves holland elvesztette a vezetést a rajtot követően, mivel túl mélyen fékezett és letért a pályáról. Az első bokszbeállások során viszont visszavette a vezetést. Ezután viszont két bokszbeállásos stratégiára váltott és a záró körökben sikerült Hamilton nyomába érnie és kielőznie a britet.

Sergio Perez felvette a ritmust a Red Bullnál és azután, hogy két héttel ezelőtt az utcai pályán rendezett Azerbajdzsáni Nagydíjat megnyerte, ezúttal a harmadik hely jutott számára. Valtteri Bottastól vette el az utolsó dobogós helyezést és ezzel a Red Bull tovább növelte az előnyét a konstruktőri ponttáblán a Mercedeshez képest. Az energiaitalosok előnye immár 37 pont. Max Verstappen győzelmével 12 pontosra növelte előnyét az egyéni ponttáblán Lewis Hamiltonnal szemben.

A McLaren pilóták parádés teljesítményt nyújtottak. Lando Norris és Daniel Ricciardo az ötödik és hatodik helyre vitték célba autóikat. Norris eredményessége még nem is olyan meglepő, mint Daniel Ricciardóé. Úgy tűnik az ausztrál pilóta a világbajnokság hetedik futamára fel tudta venni a fonalat és ifjú csapattársához hasonló szép eredményt szerzett. A McLaren visszavette a konstruktőri harmadik helyet a Ferraritól.

Nem is meglepő módon, hiszen bár korábban elég eredményes volt a Francia Nagydíjakon a Ferrari, ezúttal ez nem volt elmondható a maranellói istállóról. Carlos Sainz épphogy lemaradt az utolsó pontszerző helyről, hiszen 11. lett, de Charles Leclerc csak a hátsó, 16. helyet tudta megszerezni. Nem épp ilyen eredményről álmodott a két fiatal. Főleg nem úgy, hogy 2018-ban és 2019-ben is sikerült legalább egy Ferrari-pilótának dobogóra állnia a Paul Ricard pályán rendezett Francia Nagydíjon.

Pierre Gasly a nagyszerű bakui harmadik helyezést követően ismét szépen ment. A francia pilóta hazai nagydíján a hetedik helyezést szerezte meg, miközben Juki Cunoda a 13. lett. Fernando Alonso ismét bekerült az első tízbe. A Bakuban hatodik helyezést szerző spanyol klasszis ezúttal a nyolcadik lett, miközben ifjú francia csapattársa, akivel a héten további három évre szerződést hosszabbítottak, a 14. helyre ért be. Az Aston Martin pilótái, Sebastian Vettel és Lance Stroll, zárják az első tizet, értékes pontokat hozva a csapatnak. Bár még nincs a csapat azon a szinten, ahol tavaly volt, egyre jobb és jobb eredményeket hoznak pilótái, különösen az egyre jobban magára találó Sebastian Vettel.

Folytatás a jövő héten (2021. június 27.) Ausztriában, ahol két egymás utáni hétvégén mérkőznek meg a Forma-1-esek. Először a Stájer Nagydíj következik, majd az azt követő hétvégén az Osztrák Nagydíj. Elvileg a pálya és a helyszín is a Red Bullnak kedvez, kiderül tudnak-e élni a hazai pálya előnyével a vörös bikák.