„Mikor elég fiatalon néztem ezt a versenyt, az első emlékem Ayrton Senna volt a sárga sisakjával a piros-fehér autóban. Ez számomra a legkülönlegesebb verseny, amelyet megnyerhettem. Hihetetlen és lehetetlen….” – mondta a versenyről az elragadtatott versenyző. „Nem akarok beszélni a világbajnoki címről, mivel két héttel ezelőtt még 70 másodperccel csúsztunk le (a győzelemről). Ma sokkal jobb helyzetben voltunk. Ez egy más pálya, s lehetőségem volt arra, hogy lazábban vegyem a versenyt és vigyázzak a gumikra.” – tette hozzá a Mercedes versenygyőztes pilótája.

A Red Bull az utóbbi néhány évben domináns teljesítményt tett le az asztalra a mini hercegségben, s ez idén is sikerült. Bár az első helyet most nem sikerült egyik pilótájának sem megcsípnie, a második helyezett Sebastian Vettel azért örülhet, hiszen az első helyért járó pontokat nem egyik nagy riválisa orozta el a orra elől, így továbbra is vezeti az egyéni ponttáblát, sőt növelte előnyét Kimi Raikkönen előtt. Mark Webber azért lehet letört, mert bár tavaly ő emelhette itt magasba a győztes trófeát, ezúttal csapattársa és nagy riválisa kielőzte őt, s csak a harmadik helyért járó pontokkal gazdagodik az ausztrál pilóta.

Lassan bontakozott ki a monacói verseny, amelyet felrázott két baleset és az utána pályára küldött biztonsági autó és egy piros zászlós baleset is (amelyben szerencsére sem Max Chilton, sem Pastor Maldonado nem sérült meg komolyabban). Nico Rosberg az élen kimaradt ezekből a szerencsétlen történésekből, s az idei szezonban a lehető legjobban tudott bánni abroncsaival. Nem okozott nehézséget számára maga mögött tartani az energiaitalos márka két autóját. Lewis Hamilton sem szégyenkezhetett a másik ezüst nyílban, hiszen bár rosszul időzítették az első bokszbeállását, s lecsúszott a negyedik helyre, de még így is sok pontot gyűjtött.

Hiába a siker a Mercedesnél, mégis sokakat megdöbbentett a kitudódott hír, mely szerint a Mercedes – amely addig komoly gumikezelési problémákkal küszködött – tesztelte a Pirelli gumikat a Spanyol Nagydíjat követően. Az ellenfelek persze protestáltak, de hogy ennek mi lesz a vége, azt még nem tudni. Adrian Sutil a verseny meglepetésembere, aki ötödik lett a Force Indiával. Őt Jenson Button követi a hatodik helyen, aki előnyt kovácsolt abból, hogy Kimi Raikkönen és Sergio Perez összeakaszkodása nem tett jót egyik pilótának sem. A hetedik helyezett a nem túl boldog Fernando Alonso lett a Ferrarival. Csapattársa, Felipe Massa megismételte a szombati edzésen elkövetett csúnya hibáját, pont ugyanott és ugyanúgy törte össze Ferrariját. Jean-Eric Vergne nagyszerű versenyzéssel a nyolcadik helyet foglalja el. Őt Paul di Resta és Kimi Raikkönen követi a két utolsó pontszerző helyen.

2013-as Monacói Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Nico Rosberg Mercedes 2:17:52.056 2. Sebastian Vettel Red Bull + 3.888 3. Mark Webber Red Bull + 6.314 4. Lewis Hamilton Mercedes + 13.894 5. Adrian Sutil Force India + 21.477 6. Jenson Button McLaren + 23.103 7. Fernando Alonso Ferrari + 26.734 8. Jean-Eric Vergne Toro Rosso + 27.223 9. Paul di Resta Force India + 27.608 10. Kimi Raikkönen Lotus + 36.582 11. Nico Hülkenberg Sauber + 42.572 12. Valtteri Bottas Williams + 42.691 13. Esteban Gutierrez Sauber + 43.212 14. Max Chilton Marussia + 49.885 15. Giedo van der Garde Caterham + 1:02.590 16. Sergio Perez McLaren Nem ért célba 17. Romain Grosjean Lotus Nem ért célba 18. Daniel Ricciardo Toro Rosso Nem ért célba 19. Jules Bianchi Marussia Nem ért célba 20. Pastor Maldonado Williams Nem ért célba 21. Felipe Massa Ferrari Nem ért célba 22. Charles Pic Caterham Nem ért célba

Monaco után a tengerentúlra költöznek a csapatok, hogy két hét múlva (2013. június 9.) Montreálban mérjék össze a tudásukat. 2012-ben Lewis Hamilton (McLaren) személyében a szezon hetedik győztesét ünnepelhettük Kanadában, míg az előtte lévő évben a monstre négyórás Kanadai Nagydíjat Jenson Button (McLaren) nyerte meg. A McLaren idén nincs jó formában, így várható, hogy a mostani éllovasok közül kerül majd ki a győztes.

A világbajnokság eredménye a Monacói Nagydíj után

Pilóták: 1. Sebastian Vettel 107 pont 2. Kimi Raikkönen 86 pont 3. Fernando Alonso 78 pont 4. Lewis Hamilton 62 pont 5. Mark Webber 57 pont 6. Nico Rosberg 47 pont 7. Felipe Massa 45 pont 8. Paul di Resta 28 pont 9. Romain Grosjean 26 pont 10. Jenson Button 25 pont Konstruktőrök: 1. Red Bull 164 pont 2. Ferrari 123 pont 3. Lotus 112 pont 4. Mercedes 109 pont 5. Force India 44 pont 6. McLaren 37 pont 7. Toro Rosso 12 pont 8. Sauber 5 pont