A 2007-es finn világbajnok szerint ez volt Forma-1-es pályafutása egyik legkönnyebb győzelme. „A tervünk az volt, hogy kétszer cserélünk abroncsot, bár az első versenyek során mindig nehéz megítélni, hogy mikor álljunk meg, nehogy túl korán cseréljünk gumikat. Sikerült pont eltalálnunk. A terv szerint mentünk és tökéletesen működött….Ez volt az egyik legkönnyebb győzelmem. Remélhetőleg még sok ilyenben lesz részünk.” – szögezte le a versenygyőztes finn.

A verseny végén leszűrhetjük, hogy idén is meghatározó szerepet fog betölteni a megfelelő gumistratégia. A győztes Raikkönen két bokszbeállásos stratégiát választott, miközben riválisai háromra voksoltak. A háromszoros világbajnok Vettel hiába indult az első rajtkockából végig szenvedett abroncsai kopása miatt. A Ferrarinak nem ment rosszul ezen a futamon. Alonso második lett, csapattársa, Felipe Massa pedig negyedik a Mercedeshez igazolt Lewis Hamilton előtt. Mark Webbernek, a mezőny veterán pilótájának, pocsékul sikerült a rajtja az első sorból. Ismét nem sikerült győznie hazai futamán, s végül hatodik lett.

Néhány könnyű zivatar zavarta csak meg a vasárnapi futamot, így teljes erőből harcolhattak az élvonalbeli pilóták az előkelő helyekért. Érdekes módon hét autó is vezetett a futamon, de mikor Kimi Raikkönen másodjára is az élre tört, egyedül attól lehetett tartani, hogy műszaki probléma akadályozza meg abban, hogy megszerezze 20. nagydíj győzelmét. A verseny meglepetéspilótája Adrian Sutil volt, aki egy éves kihagyást követően nagyszerűen versenyzett a Force Indiával. A német pilóta végül hetedik lett csapattársa, Paul di Resta előtt.

Jenson Button, aki az elmúlt években többször is felállhatott a dobogó tetejére az Albert Parkban, most nem hozta szokásos formáját. McLarenjét a kilencedik helyre hozta be Romain Grosjean (Lotus) előtt, aki így megszerezte az utolsó pontot és meglepő módon nem okozott galibát a futam során. A versenyt végül csak 21 autó kezdte meg, mivel Nico Hülkenberg Sauberjében meghibásodott az üzemanyag-ellátó rendszer. Charles Pic bár a 107%-os szabály értelmében nem indulhatott volna el a futamon, a bírók végül engedték elrajtolni.

2013-as Ausztrál Forma-1-es Nagydíj eredménye:

1. Kimi Raikkönen Lotus 1:30:03.225 2. Fernando Alonso Ferrari + 12.451 3. Sebastian Vettel Red Bull + 22.346 4. Felipe Massa Ferrari + 33.577 5. Lewis Hamilton Mercedes + 45.561 6. Mark Webber Red Bull + 46.800 7. Adrian Sutil Force India + 1:05.068 8. Paul di Resta Force India + 1:08.449 9. Jenson Button McLaren + 1:21.630 10. Romain Grosjean Lotus + 1:22.759 11. Sergio Perez McLaren + 1:23.367 12. Jean-Eric Vergne Toro Rosso + 1:23.857 13. Esteban Gutierrez Sauber + 1 kör 14. Valtteri Bottas Williams + 1 kör 15. Jules Bianchi Marussia + 1 kör 16. Charles Pic Caterham + 2 kör 17. Max Chilton Marussia + 2 kör 18. Giedo van der Garde Caterham + 2 kör 19. Daniel Ricciardo Toro Rosso Nem ért célba 20. Nico Rosberg Mercedes Nem ért célba 21. Pastor Maldonado Williams Nem ért célba 22. Nico Hülkenberg Sauber Nem állt rajthoz

Idén ismét egy hosszú Forma-1-es szezon elé nézünk. A gőzhenger beindult és a cirkusz alig egy hét múlva (2013. március 24.) már folytatódik is Szepangban, Malajziában. A maláj pálya nagyon különböző az ausztráltól és kihangsúlyozza az autók különböző dinamikai minőségét, főleg a hosszú és gyors kanyarokban. Emiatt ott jobban érvényesülhet majd a DRS az autókon. 2012-ben Fernando Alonso nyerte meg a Malajziai Nagydíjat, így a spanyol matador mostani második helyezését követően azon lesz, hogy ott már az élen végezzen.

A világbajnokság eredménye az Ausztrál Nagydíj után

Pilóták: 1. Kimi Raikkönen 25 pont 2. Fernando Alonso 18 pont 3. Sebastian Vettel 15 pont 4. Felipe Massa 12 pont 5. Lewis Hamilton 10 pont 6. Mark Webber 8 pont 7. Adrian Sutil 6 pont 8. Paul di Resta 4 pont 9. Jenson Button 2 pont 10. Romain Grosjean 1 pont Konstruktőrök: 1. Ferrari 30 pont 2. Lotus 26 pont 3. Red Bull 23 pont 4. Mercedes 10 pont 5. Force India 10 pont 6. McLaren 2 pont