Lewis Hamilton mindjárt a rajt után átvette a vezetést és onnan már senki le nem taszíthatta. A Mercedes brit pilótája problémamentes futamot ment, miközben Rosbergnek rémálomszerűen alakult a hazai versenye. Már a rajtnál hárman is kielőzték (Hamilton és a két Red Bull-pilóta), majd később büntetést kapott, mert a versenybírák úgy ítélték meg, hogy lekényszerítette Verstappent a pályáról, amely manőver nagyon hasonlított az ausztriai esethez Hamiltonnal. Öt másodperces büntetést róttak a németre. Ráadásul a csapatnál rosszul időzítettek, s Rosberg a kelleténél hosszabb ideig állt a bokszban, így végül kénytelen volt a negyedik hellyel beérni a célban. Hamilton kezdheti meg a nyarat nagyobb nyugalommal. Ezzel a sikerrel ugyanis már 19 pontos előnnyel áll az élen a pilóták között.

„Nagy köszönet mindenkinek, aki ma eljött. Nagyszerű látni ilyen sok embert itt. Micsoda verseny, micsoda fantasztikus rajt. Próbáltam nem elveszíteni a fejemet. Nagyon büszke vagyok erre a helyezésre, nagyon hálás vagyok érte a csapatnak, amely nagyszerű munkát végzett.” – szögezte le Hamilton. „Az egész csapat keményen dolgozott a szezon első felében. Mindannyiunknak szüksége van pihenésre, amelyet nagyon is jól megérdemeltünk.” – tette hozzá a címvédő világbajnok. Bár a rajtot nagyon jól kapta el Verstappen, s ott Rosberg mellett Ricciardót is kielőzte, a különböző versenystratégiák miatt Ricciardo gyors második bokszbeállását követően helyet cserélt a két csapattárs. S a verseny végén is így értek célba, elől Ricciardo, mögötte az ifjú Verstappen. 2016-ban először sikerült mindkét Red Bull pilótának dobogóra állnia. Ricciardo egyébként növelte előnyét a pilóták között a negyedik helyezett Raikkönenhez képest.

A Ferraritól már senki sem vár idén nagyobb meglepetést, s ez most sem volt másként. Nem is okoztak pozitív csalódást. A két pilóta erőfeszítése az ötödik és hatodik helyre volt elég. A két bokszbeállásos stratégia nem jött be Valtteri Bottasnak, aki a hetedik helyet volt kénytelen átadni Nico Hülkenbergnek. Még Jenson Button is megelőzte és lett nyolcadik, hogy a Williams finn pilótája végül kénytelen legyen beérni a kilencedik helyezéssel. Az utolsó pont Sergio Perezé lett. A mexikói pilóta alig három körrel a verseny vége előtt előzte meg Fernando Alonsót, aki végül csak a 12. helyezett lett. Mindkét Force India beért az első tizbe, ami nagyszerű teljesítmény ettől a kis csapattól. A két Felipe, Massa és Nasr nem értek célba egyedül a futamon.

2016-os Német Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Lewis Hamilton Mercedes 1:30:44.200 2. Daniel Ricciardo Red Bull + 6.996 3. Max Verstappen Red Bull + 13.413 4. Nico Rosberg Mercedes + 15.845 5. Sebastian Vettel Ferrari + 32.570 6. Kimi Raikkönen Ferrari + 37.023 7. Nico Hülkenberg Force India +1:10.049 8. Jenson Button McLaren + 1 kör 9. Valtteri Bottas Williams + 1 kör 10. Sergio Perez Force India + 1 kör 11. Esteban Gutierrez Haas + 1 kör 12. Fernando Alonso McLaren + 1 kör 13. Romain Grosjean Haas + 1 kör 14. Carlos Sainz Toro Rosso + 1 kör 15. Danyiil Kvjat Toro Rosso + 1 kör 16. Kevin Magnussen Renault + 1 kör 17. Pascal Wehrlein Manor + 1 kör 18. Marcus Ericsson Sauber + 2 kör 19. Jolyon Palmer Renault + 2 kör 20. Rio Haryanto Manor + 2 kör 21. Felipe Nasr Sauber Nem ért célba 22. Felipe Massa Williams Nem ért célba

A Forma-1-es mezőny a Német Nagydíj után kiveszi éves rendes nyári szabadságát. Legközelebb egy hónap múlva, 2016. augusztus 28.-án a Belga Nagydíjon, a legendás Spa-Francorchamps-i pályán állnak ismét csatasorba a csapatok.

A világbajnokság eredménye a Német Nagydíj után

Pilóták: 1. Lewis Hamilton 217 pont 2. Nico Rosberg 198 pont 3. Daniel Ricciardo 133 pont 4. Kimi Raikkönen 122 pont 5. Sebastian Vettel 120 pont 6. Max Verstappen 115 pont 7. Valtteri Bottas 58 pont 8. Sergio Perez 48 pont 9. Felipe Massa 38 pont 10. Nico Hülkenberg 33 pont Konstruktőrök: 1. Mercedes 415 pont 2. Red Bull 256 pont 3. Ferrari 242 pont 4. Williams 96 pont 5. Force India 81 pont 6. Toro Rosso 45 pont 7. McLaren 42 pont 8. Haas 28 pont 9. Renault 6 pont 10. Manor 1 pont

Autó-Motor ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és a lappal kapcsolatos friss infókért!