“Ezek a fickók nagyon keményen dolgoztak az elmúlt hat évben. Ez egy hihetetlen utazás volt. Ezért dolgoztunk minden egyes nap. Mindig is azt mondtam, hogy nagy megtiszteltetés értük vezetni. Egy helyen megakadtunk. Problémáink voltak a motorral. Mindenkinek köszönetet szeretnék mondani. A csapat a kezembe adta az eszközöket és én a legjobb formámat hoztam.” – szögezte le Hamilton, aki bár nagyon aggódott a gumijai állapota miatt a verseny vége felé, mégis kitartott és végül idei tizedik győzelmét gyűjtötte be 1,4 másodperces előnnyel a Red Bull ifjú titánja előtt.

Bár a Mercedes ünnepelhet hatalmasat a Brazil Nagydíj végén, mégis azt kell mondani, hogy Mexikó után itt is Red Bullok mentek a legjobban. Max Verstappen kitűnő előzésekkel haladt előre a mezőnyben, mígnem az élre ugrott. Sokáig úgy tűnt, hogy a fiatal holland fut majd be elsőként a célban, de aztán jött Esteban Ocon, aki egy meggondolatlan manőverrel kiütötte Verstappent a pályáról, aki emiatt elvesztette a már zsebében érzett első helyet és végül nagy mérgesen kellett tudomásul vennie, hogy nem sikerült Forma-1-es pályafutása során először zsinórban kétszer futamot nyernie. A Ferrari gumiválasztása nem igazán volt jó, s ennek köszönhetően ért célba Kimi Raikkönen harmadikként, míg Sebastian Vettel a hatodik helyen. A Ferrari idei kitűnő kezdését követően sem az egyéni, sem a csapat világbajnoki címet sem tudta behúzni. Jövőre már egy új párossal próbálhatja meg a csapat visszaszerezni régi fényét.

Nem csak Verstappen ment jól, Daniel Ricciardo is brillírozott, nagyon hajtott az ausztrál, hogy a dobogón végezzen, de aztán nagy bánatára lecsúszott róla és a negyedik helyen ért célba. Valtteri Bottas viszonylag eseménytelen versenyen van túl, de nyilván az általa szerzett pontok is kellettek ahhoz, hogy a Mercedes a V6-os hibridkorszak ötödik győzelmét is magáénak tudhassa. A német csapat kényelmes 55 pontos előnnyel kezdte meg a brazil versenyhétvégét, miközben a Ferrarinak legalább 13 ponttal többet kellett volna szereznie ahhoz, hogy a csata a konstruktőri világbajnoki címért a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjon dőljön el.

Charles Leclerc átmenekítette az időmérő edzésen nyújtott kitűnő formáját a versenyre. A fiatal monacói jövőbeni csapattársa mögött ért célba a hetedik helyen. Jelenlegi csapattársa, Marcus Ericsson autója viszont még a futam elején megsérült, így visszaesett a mezőnyben, majd 20 kör után kiállt a versenyből. Romain Grosjean és Kevin Magnussen a nyolcadik és kilencedik hellyel járultak hozzá, hogy a Haasnak esélye legyen a szezon végén átvenni a negyedik helyet attól a Renault-tól, amely pilótái – Carlos Sainz és Nico Hülkenberg – nem szereztek itt pontot. Előbbi 12. lett, míg utóbbi autója motorjának túlhevülése miatt kiállni kényszerült. Sergio Perez viheti haza az utolsó pontot a tizedik helyezéséért.

A Forma-1-es cirkusz halad tovább, két hét múlva a szezonzáró futam következik a Yas Marina pályán. Az Abu-Dzabi Nagydíj 2018. november 25.-én ad otthont az utolsó futamnak, ahonnan már téli pihenőre térnek majd a csapatok.