„Ez egy igazán fontos győzelem azután, hogy nagyon nehezen indult a szezon második része számomra. Ezen a hétvégén, ez az egész győzelem, nem is zárhatnám boldogabban a szezont….A finnek nem mutatják ki az érzelmeiket, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek. Nagyon boldog vagyok. Nagyon sokan támogattak. Nem nagyon tudom kimutatni, de nagyon jól érzem magam.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta.

A 2017-es szezon lezárult, s a Liberty Media már a dobogón felvezette a 2018-ast. Nem mással, mint a Forma-1-es Világbajnokság új logójával, ami fiatalosabb, frissebb lett az előzőnél. A világbajnokságot régebb óta követőknek még szokniuk kell az új dizájnt, de ami új, nem feltétlenül rossz is.

A Mercedes volt az idei szezon domináns autója, s mivel Lewis Hamilton látványos motivációvesztést könyvelhetett el negyedik világbajnoki címének megszerzése óta, nem maradt más, mint Bottas, aki nyerhetett. Rá is fért már a finnre a győzelem, hiszen a júliusi Osztrák Nagydíj óta nem állhatott fel a dobogó tetejére. Arról nem is beszélve, hogy a mezőny egyik, ha nem, a legjobb autójával mindössze háromszor tudott győzni idén a 28 éves pilóta.

A Ferrari nem panaszkodhat, hiszen mindkét pilótája közvetlenül a Mercedes-duója mögött ért célba. Vettel nyugodt futamot ment, 15 másodperccel Hamilton mögött futott be, Kimi Raikkönen pedig további 26 másodperccel lemaradva lett negyedik. Raikkönent az egyéni ponttábla negyedik helyére repítette ez az eredmény a versenyen kieső Daniel Ricciardo elé. A Red Bull ausztrál pilótájának autójában hidraulikus probléma lépett felé, ezért még féltáv előtt feladta a futamot. Ricciardo csapattársa, Max Verstappen az ötödik helyért járó pontokat hozta a csapatnak.

Nico Hülkenbergnek és a német által elért hatodik helynek sokat köszönhet a Renault, ugyanis a konstruktőrök között kielőzte a gyengélkedő Toro Rossót és hatodik lett. A Force India párosát is kielőzte a Renault pilótája. Perez és Ocon a hetedik és nyolcadik helyre vitte célba rózsaszín autóját. A McLaren utolsó Honda-motoros versenyén begyűjtött két pontot Fernando Alonso kilencedik helyezése révén. Az első tizet Felipe Massa zárja Forma-1-es karrierje végén.

Bár a 2017-es Forma-1-es szezon véget ért, a csapatok maradnak Abu-Dzabiban, hogy teszteléseket folytassanak a 2018-as szezonra. Ekkor ülhet majd be Robert Kubica a Williamsbe és talán hamarosan az is kiderül, hogy ki foglalhatja el Felipe Massa helyét Lance Stroll csapattársaként a patinás brit csapatnál. A tesztelés után azonban következik a pihenés, az ünneplés ideje a Forma-1-es résztvevők számára is, hogy aztán tavasszal egy új lap nyíljon a Forma-1 történelemkönyvében.