2003 után immár másodszor érdemelte ki ezt az olasz pilóta, idén az American Le Mans Series sorozatban, a forradalmi Audi R10 TDI-vel szerzett győzelmének elismeréseképpen. „Olaszországban a „Casco d’oro” a „motorsport Oscarja”, ezért nekem ez nagyon sokat jelent.” magyarázta a kétszeres Le Mans-i bajnok, akinek múlt szombaton Bolognában adták át a díjat.

Capello csapattársa, Allan McNish két díjat kapott a múlt héten. Az Audikra szakosodott angol „Audi Driver” magazin olvasói a skót pilótát választották „Az Év Audis személyisége 2006” címre. Emellett az Audi pilótája karrierje során negyedszer megkapta a BRDC/ACO kupáját, amelyet a Le Mans-i 24 órás futamon a legjobb helyezést elérő brit pilótának ad át a Brit Autóversenyzők Klubja (British Racing Drivers Club – BRDC).

Dindo Capello és Allan McNish szerezték meg a győzelmet az American Le Mans Series versenysorozatban az Audi R10 TDI-vel. A Le Mans-i 24 órás futamon pedig harmadik helyezést értek el a dízel versenyautóval.